ניר זר – קואצ'ר

ויתור עצמי: "אני תמיד מוותר על עצמי"

ויתור עצמי
תוכן עניינים

"לא נעים לי, מרגישה לא בנוח – אני תמיד מוותרת על עצמי.."

כולנו "חוטאים" בדפוסי התנהגות כמו ויתור עצמי, מה שלעיתים יכול להוביל לתחושות של הערכה עצמית נמוכה, חוסר ביטחון עצמי, חוסר פרגון עצמי ועוד. אם תחשבו על זה, כשאנחנו עסוקים בוויתור עצמי, אנחנו מלמדים את עצמנו שאין צורך לפעול, אין צורך להתאמץ, אין צורך לקבל קרדיט על הפעילות שלנו ועוד. מעוניינים לשנות את דפוס ההתנהגות הלא כל כך פרודוקטיבי הזה? בואו נדבר על ויתור עצמי.

נעים מאוד, אני ניר זר ואני קואצ'ר ומנטור אישי עם ניסיון של שנים ועם ניסיון מול מודרכים רבים, ואני רוצה שתשאלו את עצמכם את השאלות הבאות: האם מלוות אתכם תחושות כלליות של חוסר נעימות ("לא נעים לי")? והאם אתם אומרים לעצמכם לעיתים קרובות שאתם מרגישים לא בנוח ("אני מרגישה לא בנוח כאן")? תצטרפו אלי ל-3 דקות של קריאה, במהלכן נדסקס בכל מה שקשור לדברים כמו ריצוי, ויתור עצמי, הערכה עצמית, דימוי עצמי, פרגון עצמי ועוד.

 

ויתור עצמי – למה זה יגרום ויוביל?

אם אתם מרגישים שאתם מנסים כל היום לרצות את מי שמסביבכם, אז יש לי חדשות טובות עבורכם – אני מאמין שזה מוכר לכולנו בכל מיני סיטואציות בחיים. בסופו של דבר, בני אדם רוצים להיות נאהבים, רוצים להרגיש מוערכים ורצויים על ידי הסביבה, זה לחלוטין טבעי. הבעיה היא, שלעיתים אנשים יעשו ה-כ-ל כדי שזה יקרה, כדי שהם ירגישו אהובים ומוערכים. בפועל, אנשים לפעמים אפילו יוותרו על עצמם ועל הערכים, העקרונות והרצונות שלהם כדי להרגיש נאהבים.

אז יש לי משהו להגיד לכם, אתם האנשים הכי חשובים בחייכם. נשמע קצת מוזר? הרי, מה עם כל השאר מסביבנו? אז זהו – שברגע שאתם תעריכו את עצמכם, תסמכו על עצמכם ותתנו לעצמכם את הקרדיט המגיע לכם, אתם תצליחו להעניק לאנשים מסביבכם מתוך האיכויות האמיתיות שלכם. ואגב, אתם גם תפסיקו להרגיש את התחושות האלו של חוסר הנעימות ותבינו כי אין צורך לבחור בדרך של ויתור עצמי. בסופו של דבר, חשוב שנפעל מתוך המניעים ומהסיבות הנכונות.

 

מישהו אמר לי פעם ש"לא נעים מת מזמן"

אמרו לי פעם ש"לא נעים מת כבר מזמן", והאמת שלקח לי המון זמן ועברתי כברת דרך עד שהבנתי את המשמעות של המשפט הזה. מבחינתי, המשפט הזה אומר בעצם שברגע שנשחרר את הכבלים ואת הציפיות של החברה מאיתנו, אנחנו נצליח להרגיש חזקים יותר, מלאי עוצמה ובעלי יכולת לתת מעצמנו ולסביבה שלנו. נוכל להיות חופשיים, פשוט להיות אנחנו וכמו שאנחנו.

אם אתם מרגישים בסיטואציות רבות ש"לא נעים לכם", חשוב לדעת שזו תחושה שאפשר לעבוד עליה. בפועל, התחושה הזאת מתקשרת בפעמים רבות גם לנושאים של ביטחון עצמי, יכולת פרגון עצמי וכדומה. חשוב שתזכרו, ביטחון עצמי הוא לא משהו שיש לכם או שאין לכם – אין דבר כזה. הכול עניין של דרגות ביטחון. לכל אחד מאיתנו יש את התכונה הזו של ביטחון עצמי, רק שחלקנו צריכים גם לחדד אותה.

 

האם גם אני צריך קואצ'ר ומנטור אישי בשביל זה?

אם אתם שותפים לחוויה של ויתור עצמי בהמון סיטואציות ושואלים את עצמכם לגבי הנחיצות של ליווי על ידי מנטור או קואצ'ר אישי, אז ייתכן שבאמת הגיע הזמן לנקוט בצעדים ולהפסיק לוותר לעצמכם ועל עצמכם. ליווי מקצועי יכול לחולל פלאים למי שנכון לשינוי וחפץ בכך.

אם אתם מחפשים אחר קואצ'ר אישי, יהיה כדאי למצוא מישהו שיש לו את הזמן, הסובלנות ואת המומחיות להדריך אתכם בצורה הטובה ביותר.

צריכים להתייעץ? אולי להתחיל בדרככם של פיתוח גישה חיובית ולהפסיק לוותר לעצמכם? אתם מוזמנים ליצור קשר, נוכל לדבר על כל מה שמונע מכם להתקדם ולעוף גבוה עם חייכם.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן