ניר זר – קואצ'ר

איך להיות מאושר?

איך להיות מאושר

כפי שאני רואה זאת, המטרה של קואצ'ר אישי היא לא רק לעזור לאנשים להצליח ולהיות מאושרים יותר, תפקידו של הקואצ'ר גם לעזור להם למצוא את האיזון בחייהם, שיוצר אושר לטווח ארוך. הדבר הטוב ביותר בסיוע מסוג זה הוא, שהאדם לומד כיצד לבנות תהליכים מהותיים בטווח הארוך.

חולמים פשוט להתעורר מחר בבוקר אנשים מאושרים יותר? צר לי לאכזב, אבל לאחר שנים של ניסיון בתחום האימון האישי, הבנתי ש-"אושר" הוא לא קסם. אם אתם רוצים להיות מאושרים יותר, קחו בחשבון שמדובר בתהליך. עבור חלק מהאנשים יהיה מדובר בתהליך של שבועות, אחרים "יאמצו" אושר לחייהם תוך תהליכים של חודשים, ואנשים מסוימים מחפשים כל חייהם את האושר. עבור כל אחד ואחת מאיתנו, אושר הוא דבר שונה, הוא תהליך שונה, הוא מצריך התמקדות במה שחשוב לנו – אישית. איך להיות מאושר?.

אושר הוא דבר שדורש זמן, תרגול והשקעה רבה אך הגמול שלו אדיר ואין־סופי. בין שאתם חווים קשיים בעבודה ובין שאתם מלאי חששות, פחדים או חוסר ביטחון בנושאים אחדים – דעו שיש מה לעשות! אושר הוא תופעת לוואי של פעולות מועילות הנעשות באופן מושכל, לפי מתודולוגיה מסוימת ולאורך זמן.

איך מתנערים מה שליליות? מה גורם לאדם אחד להיות מאושר ולאדם אחר לסבול? ואיך מוצאים אושר אמיתי בחיים בכמה צעדים פשוטים? ניר זר, מאמן אישי מוסמך מטעם מכללת ICCM, חושף בפנינו 5 צעדים פשוטים לחיים מאושרים. המשיכו לקרוא כדי שהתשובה ״לא ידעתי״ תצא מהלקסיקון שלכם לתמיד.

למרות הפאר אני לא מרגיש באושר שאני רוצה לחוש

יש הרבה אנשים שלמרות שהם חיים בפאר, לא מרגישים מאושרים. לא פעם, אנשים אלה אפילו סובלים ממש ממצב שנקרא "אנ-הדוניה" – חוסר יכולת למצוא הנאה בדברים מהנים בדרך כלל. יש גם אנשים שלמרות שהם ניצבים בתחתית הסולם הסוציו-אקונומי, כן מרגישים מאושרים. הסיבות לכך יכולות להיות כל דבר, החל מתחושת ייעוד ושייכות ועד לתחושת הוודאות והיציבות שאנשים צריכים בחייהם.

אם כך, קבלו ממני טיפ בחינם שיכול לקדם אתכם רבות בחייכם – חפשו שייכות בחייכם, אפשר גם לקרוא לזה "מטרה". זה יכול להיות תחביב שעושה לכם טוב, אולי עבודה שמכניסה לכם כסף, חוגים וקורסים, תוכלו לנסות להתחבר לקהילות שונות (כמו טבעונים, קרניבורים, קהילות קומיקס, קהילות אוהבי בע"ח ועוד).

איך קואצ'ר אישי קשור לשמחה שלי?

לעתים קרובות אנשים חושבים שמאמן אישי הוא מישהו שאומר לאחרים מה לעשות. עם זאת, מאמנים אישיים נמצאים שם עבור העידוד וההכוונה של המאומנים מתחילת התהליך שלהם ועד סיומו, ומספקים להם את הכלים למצוא את התשובות ואת הדרכים בעצמם.

מאמנים אישיים עוזרים במגוון דרכים ושיטות, כאשר המטרה בד"כ תהיה זהה – התפתחות אישית, התפתחות מקצועית, חברתית, משפחתית או כלכלית וכו'. בסופו של דבר, הצלחות בתחומים אלו בחיים יובילו לתחושות אושר מסוימות, גם אם נקודתיות. מאמנים אישיים יודעים איך לדחוף אותך, אבל גם איך לברך אותך כשהשגת אבני דרך מסוימות. אבל לא פעם, ה"אושר האמיתי" לא בהכרח מקושר להצלחות בתחומים שציינו כאן למעלה.
אם כך, למה האושר מתקשר? כיצד אפשר "להשיג" אותו?

איך משיגים אושר

איך להיות מאושר או איך "משיגים" אושר?

לא בטוח שאתם מכירים את המשפט הבא: אם אתה רוצה להיות מאושר, למה שלא תנסה לחייך? – צ'ארלי צ'אפלין, קומיקאי מוכר, איש אשכולות וחכם במיוחד ייתכן והבין את סוד האושר. הוכח מדעית שחיוך משחרר אנדורפינים וסרוטונין. פשוט, על ידי חיוך, אנו יכולים לשנות באופן דרסטי את מצב הרוח וממש לשנות את הפעילות הכימית במוח שלנו. יש דרכים נוספות, כמו הכרת תודה שיכולה לשפר פלאים את מצב רוחנו, אך כל אלו משיגים לנו אושר מקומי בלבד.

על מנת להיות באמת בתהליך הדרגתי ומתגבר להשגת "האושר" שאנחנו כל-כך כמהים אליו אנחנו צריכים להתבונן פנימה, להכיר את עצמנו, להגדיר את המטרות שלנו, לכוון לעברן, לגעת במטרות ביניים ובאופן עקבי להיות מודעים לתהליך.

לנסות להתחבר לקהילות שונות (כמו טבעונים, קרניבורים, קהילות קומיקס, קהילות אוהבי בע"ח ועוד).

בואו נענה על השאלה – איך להיות מאושר ב-5 צעדים פשוטים שיקרבו אתכם אל האושר:

צעד ראשון – הכרת תודה

אופרה וינפרי אמרה פעם: ״ככל שתהיו יותר אסירי תודה, כך תקבלו יותר מהחיים״. ובכן, המשפט הזה לא רק נכון, אלא גם יכול לשנות סדרי עולם! הכרת תודה על מה שיש לכם (בין שזה טוב ובין שזה רע) ועל מי שנמצא בחייכם, תסייע לכם לחשוב בצורה חיובית, להעריך את הטוב שנמצא בחייכם ולהיות מאושרים יותר – הרבה יותר ממה שאתם כרגע.

שיטות לתרגול הכרת תודה:

הינה כמה שיטות בסיסיות ופשוטות לתרגול הכרת תודה. נסו אותן מדי יום, והשינויים לא יאחרו להגיע.

 • כתבו במחברת הודיה – ציינו בכל יום 5 דברים שעליהם אתם מכירים תודה.
 • מדיטציה – תרגלו מדיטציה 20 דקות ביום, וחייכם ישתנו בתוך שבועות ספורים.
 • תחיו את הרגע – חִשבו על העתיד ואל תקבלו שום דבר כמובן מאליו.
 • התרכזו בחייכם האישיים ולעולם אל תשוו בינכם ובין אנשים אחרים.

צעד שני – חשיבה חיובית

החיים שלכם הם תוצר ישיר של המחשבות שלכם. חשיבה חיובית היא חשיבה אופטימית, מלאת תקווה ונטולת דאגות. אנשים רבים מתרגלים חשיבה חיובית כדרך חיים משום שיש ביכולתה להפחית לחצים, דיכאון וחרדה ובה בעת להגביר את רגשי האושר והסיפוק העצמי.

כך תחשבו בצורה חיובית:

 • במוחו של האדם הממוצע חולפות 50–70 אלף מחשבות ביום. על כן נסו להתייחס ולתת חשיבות רק למחשבות חיוביות המועילות לחייכם.
 • הימנעו מחשיבה יתרה על מצבים שליליים שקרו לכם בחייכם.
 • סִלחו לאנשים שרבתם איתם בעבר, השלימו עם עצמכם והרווח יהיה כולו שלכם.
 • הִפכו כישלונות לשיעורים.
 • התאמנו או צאו לטייל באוויר הפתוח.

צעד שלישי אל הדרך לאושר – ספורט

מחקרים העוסקים בספורט מראים כי פעילות גופנית יכולה לתרום רבות לחיינו. ספורט תורם לנו מבחינה גופנית אך גם מהבחינה הבריאותית והנפשית! מהפחתת לחצים ושיפור מצב הרוח ועד העצמת הדימוי העצמי וחיזוק הביטחון העצמי – פעילות גופנית תסייע לכם מאוד ותוביל לחיים מאושרים, לנפש בריאה ולגוף חטוב ובכלל לא עצוב..

למה לעשות ספורט?

 • ספורט מפחית מתחים, לחצים ורגשות שליליים.
 • ספורט מחזק את הגוף, המוח והנפש ומגביר את הביטחון העצמי.
 • ספורט משפר את מצב הרוח, מייצב את השרירים ומאיץ את חילוף החומרים בגוף.
 • ספורט מעניק תחושת סיפוק, משפר את הדימוי העצמי ומעשיר את חיי החברה.

צעד רביעי – מעשים טובים

מעשים טובים יכולים להשפיע רבות על חיינו. נתינה לאחרים ממלאת אותנו בתחושה ייחודית שאין דומה לה, מעצימה את חיינו ומתגמלת אותנו באושר אין־סופי. כדי לעשות מעשים טובים לא צריך להיות מלאכים ובטח לא עשירים! צריך קצת כישרון, מעט אנרגייה והמון אהבת אדם.

דוגמאות למעשים טובים:

 • תִרמו כסף (ולא משנה באיזה סכום!) לאדם הזקוק עזרה.
 • תנו תשומת לב והקשיבו לאנשים חלשים שלא מקבלים מספיק במה.
 • התנדבו בעמותה המשקפת את ערכי הליבה והחזון שלכם.
 • הציעו שירות, עזרה או סיוע ללא תמורה כספית.

צעד חמישי – התפתחות אישית

התפתחות אישית היא הדבר החם ביותר בימינו, ובצדק! בין שאר היתרונות המדהימים שלה היא מעניקה משמעות לחיים, מעלה חיוך על הפנים וסוללת דרך ״מלאת מטרות ונטולת כישלונות״ לחיים. הפעולות הבאות יסייעו לכם להעמיק את המודעות העצמית, להאיץ את ההתפתחות האישית ולהשיג כל מטרה שתחשקו בה בקלות ובמהירות.

פעולות מעשיות להתפתחות אישית:

 • קבלו אחריות מלאה על חייכם וודאו שהמחר יהיה טוב יותר מהאתמול.
 • לִמדו ליהנות מהדרך ודעו שאנרגייה זורמת אל המקום שבו תשומת הלב שלכם נמצאת.
 • קִראו ספרים, האזינו לפודקאסטים, השתתפו בסדנאות וקבעו מטרות חכמות.
 • צרו מערכות יחסים וחברויות שדוחפות אתכם קדימה, ותהיו המנהיגים של עצמכם.
 • בחרו מסלול לימודים שיעשיר את הידע שלכם בתחום בו אתם רוצים להתפתח, איך לדעת מה ללמוד? קראו כאן >

אושר מוגדר אצל כל אחד ואחת בצורה שונה

איך להיות מאושר יותר? אין ספק, זו שאלה שקשה לענות עליה, מכיוון שאנשים רבים מגדירים אושר בדרכים שונות. יש אנשים שאומרים שהם מאושרים כשהם מאוהבים במישהו, אחרים אומרים שהם שמחים כשהם משיגים את המטרות שלהם בחיים. אבל, מה זה בעצם אומר להיות מאושר?

ברור שהאושר אינו זהה עבור כולם – אבל זה לא אומר שזה בלתי אפשרי. יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להגדיל את הסיכוי שלך להיות מאושר. ואם אתם מחפשים עצות נוספות איך להיות מאושרים, תמיד יהיו את העצות הקלאסיות. למשל, עשה מה שעושה לך טוב עם עצמך, תרגלי הכרת תודה, בלה זמן עם חברים ובני משפחה, תעשי דברים מחוץ לאזור הנוחות שלך וכדומה.

הדרך אל האושר

ניר זר – התפתחות אישית בדרך ייחודית אל האושר

אושר הוא דבר מידבק, אך הוא 'חיידק' שדווקא כדאי להידבק בו. מעוניינים לפתוח דלת לחיים מאושרים יותר, בריאים יותר ומלאי הגשמה עצמית? ניר זר, מאמן אישי, זוגי ועסקי, מציע ליווי של אחד על אחד, 24/7 ו־365 ימים בשנה. ואם חשבתם שזה הסוף? חכו, עוד לא שמעתם כלום! מלבד זמינות אין־סופית ושירות לקוחות מעורר השראה, ניר זר יסייע לכם לשנות הרגלים וליצור תבניות חשיבה מקדמות (ובעיקר חיוביות!) שיגשימו לכם את כל המטרות ללא יוצא מן הכלל! עם ניסיון של מאות תהליכים באמתחתו והליכים שתואמים לציפיות של הלקוחות כמו כפפה ליד, ניר זר מזמין אתכם לחשוב יחד איתו מה בדיוק אתם רוצים להשיג ומהי הדרך האולטימטיבית להגיע לשם.

אם אתם מרגישים שהשורות האחרונות עזרו לכם במעט, אני שמח. ואם אתם מבולבלים מסיבה כזו או אחרת, או תוהים לגבי כל דבר בחייכם, צרו עמי קשר. עם ניסיון של שנים בתחום של קואצ'ינג אישי ומקצועי, אני אלווה אתכם בתהליך הנכון לכם ביותר להשגת האושר, כפי שאתם מגדירים אותו.

צרו איתי קשר >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט