ניר זר – קואצ'ר

משמעת עצמית – תכונה בסיסית וקריטית להצלחה אישית ועסקית!

משמעת עצמית
תוכן עניינים

הצלחה היא מילה ענקית, שמכילה בתוכה המון סיפוק ומעוררת השראה רבה.

כל אחת ואחד מאיתנו רוצה להרגיש ולחוש הצלחה ברבדים שונים בחייהם. אם זה ברמה האישית, נכון הדבר ליעדים ומשימות שהשגנו וביצענו, אם זה בפן הזוגי במציאת בן או בת זוג לחיים, ואם זה בהגשמת חלום נשגב אחרי מרדף ושנים של תכנון..

וכמובן ברמה המקצועית, תואר אקדמאי מורכב ומאתגר שסיימנו בהצלחה או הצלחה עסקית שיש לה השלכות מרחיקות לכת שישנו לנו את החיים.

מה שבטוח, כל אחד ואחת מאתנו מחפש, מצפה ורוצה להצליח בחיים!

 

אז מהו אותו מרכיב סודי שהופך חלק מהאנשים למצליחים מאוד?

יש מרכיב אחד שבלעדיו הצלחה אישית או עסקית לעולם לא תוכל להתקיים והוא משמעת עצמית.

הצלחה מחייבת משמעת עצמית אישית, אין דרך אחרת.

הצלחה ב 90 אחוז מהמקרים תגיע אחרי פרק זמן מסוים שאדם פעל, יצר ועשה פעולות בשביל להשיג אותה. וכל זה לעולם לא היה קורה בלי משמעת עצמית. זה חלק מהפאזל שאי אפשר בלעדיו!!

אני בביטחון מלא יכול לעזור לך להתקדם קדימה
לקביעת שיחת ייעוץ דרך ווטסאפ:
אם תרצו שאחזור אליכם טלפונית, השאירו פרטים בטופס:

 

אז איך מפתחים ומחזקים משמעת עצמית?!

  • משמעת עצמית מתפתחת כתוצאה מרצון חזק ובלתי מתפשר להשיג יעד או מטרה
  • משמעת עצמית מתפתחת מחזון / חלום שאדם שואף להגיע אליו
  • מגיעים לתובנה כי משמעת עצמית היא שריר שאפשר וצריך לחזק.
  • ככל שנקדים לייצר הרגלים טובים כך נחזק את המשמעת העצמית.
  • משמעת עצמית תתחזק ברגע שהפעולות שאנחנו צרכים לעשות יהוו לנו אתגר.

מחקרים מאוששים את המסקנה שככל שהאדם יתרגל ויפתח אצלו את המשמעת העצמית כך עולים סיכוייו להצליח בחיים בעשרות אחוזים, לעומת אדם שלא מתייחס ועובד על עצמו באספקט הזה.

איך לשפר את המשמעת העצמית שלך

 

האם משמעת עצמית קשורה גם להצלחה עסקית?

הצלחה עסקית, קשורה לזה באופן ישיר.

כמו בחיים האישיים גם בעולם העסקי המשמעת העצמית קריטית וחשובה.

אדם שרוצה לקים עסק או להגיע לתפקידים בכירים במקום העבודה שלו, מחוייב לסגל לעצמו משמעת עצמית גבוהה על מנת ליצור לעצמו את היכולות, המסוגלות, הכישורים וההרגלים שיקנו לו את כרטיס הכניסה להצלחה בתחומו העסקי והמקצועי.

אם נסתכל על הממציאים הגדולים ביותר בהיסטוריה או המצליחנים ביותר בתחומם,

נראה שהמשותף לכולם – ללא ספק זה משמעת עצמית שלא מתפשרת בשום צורה.

ולא זזה מילימטר מהמטרה או היעד שאותו אדם קבע וייצר לעצמו.

 

אז איך מפתחים או מחדדים משמעת עצמית?

מתוך הרצון שלנו להשיג יעדים, חלומות או מטרות, אנחנו מסוגלים לפתח ולדייק את המשמעת העצמית שלנו. אם מרגיש לכם שיש אנשים שנולדים עם תכונה זו ואנשים אחרים לא, זה לא בדיוק המצב. אמנם משמעת עצמית מתפתחת כתוצאה מהרצון החזק והבלתי מתפשר שלנו לחלום ולהשיג יעדים, אבל אכן ישנם אנשים מסוימים שנולדים עם משקל גדול יותר של תכונה זו באישיותם. 

יחד עם זאת, זה לא אומר שאם אתם לא שקדנים מגיל קטן, לא יהיה ניתן לפתח משמעת עצמית אצלכם. אם המשמעת העצמית עשויה להתפתח כתוצאה מחזון או חלום של אדם, אז היא יכולה להתפתח גם אצל אנשים שעד היום כלל לא גילו משמעת עצמית בעצמם. 

 

תחלמו, תשיגו ותציבו מטרות נוספות

תנו לעצמכם לחלום, אתם עשויים להפתיע את עצמכם ולגלות שגם בכם קיימת משמעת עצמית. למעשה, אפשר להסתכל על משמעת עצמית כשריר אשר ניתן לאימון כל הזמן. ובבסיס של אימון השריר, נמצא את ההרגלים שאנחנו מפתחים לעצמנו ואת דפוסי ההתנהגות וההתנהלות שלנו בחיים. ככל שאנחנו נקפיד לייצר הרגלים יותר מדויקים ומועילים לנו, ככה בעצם המשמעת העצמית שלנו תתפתח עם הזמן. 

כדי לפתח את ההרגלים הנכונים, יהיה כדאי להגדיר לעצמכם יעד או מטרה ברורים. וקחו בחשבון שיהיו אתגרים בדרך, והאתגרים הם חלק בלתי נפרד מחידוד ואימון שריר המשמעת. ואם אנחנו "מפגינים שרירים" בחיינו האישיים (שרירים חיוביים כמובן), אז שריר המשמעת חשוב לא פחות בעולם העסקי, בעולם האקדמאי, בתחום הזוגי ועוד. 

תתחילו מהצבת יעדים קצרי טווח, לדוגמה לבקר במכון הכושר מספר פעמים בשבוע לאורך חודש ימים. היכולת לראות מטרה מול העיניים, יחד עם חיזוקים שמקבלים במהלך הדרך (כמו פיתוח מסת שריר, הפחתת משקל וכד') עוזרת לחזק את שריר ההתמדה. לאחר שצלחתם כמה משוכות, תחזקו את הדימוי העצמי (מה שאתם חושבים על עצמכם) ותגדילו את שריר ההתמדה. עם התחזקותו תהיו מסוגלים לקחת על עצמכם משימות מורכבות וארוכות יותר ולהתמיד גם בהן. 

 

ניר זר, לשיפור המשמעת העצמית שלך

ממש כמו שיש מאמן כושר אישי, יש גם מאמן אישי שעוזר לכם "לנפח" שרירים. 

אם אתם חשים כי שריר המשמעת העצמית אצלכם רפוי, וכי אין ביכולתכם לבצע את הצעדים הראשונים, או לצלוח את האתגרים אתם באים בתהליך,  אני מזמין אתכם ליצור קשר ונשוחח על כל מה שמונע, מעכב או מקשה עליכם מלהשיג את המטרות שלכם. מרגישים שקשה לכם להגדיר מטרות? גם על זה נוכל לשוחח.

 צרו איתי קשר לפגישת היכרות ראשונית.

בהצלחה, ניר זר, מאמן כושר של שריר ההתמדה. 

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן