ניר זר – קואצ'ר

איך עידן רייכל קשור לאומץ שלנו לעוף גבוה על החיים?

לעוף על החיים
תוכן עניינים

אומרים שפזמונאים ויוצרים מוסיקליים הם אנשים חכמים במיוחד. הם ניחנים ביכולת הזו לקחת סיטואציה מסוימת (שעשויה להיות מאוד מורכבת ואפילו טרגית), לפשט אותה למספר שורות ולהצליח לרגש בגדול. עידן רייכל פעם כתב ושר: "לקום כל בוקר ולצאת אל החיים, לנסות הכול לפני שייגמר.."

לא פעם, אנחנו נוטים למשוך את הזמן ולמשוך את תהליכי קבלת ההחלטות שלנו. בואו ניקח לרגע את הדוגמה של הבאת ילדים לעולם. כששואלים מישהו או מישהי לגבי הבאת ילדים לעולם, התשובות עשויות לעיתים להיות מתחמקות למדי. "אני מחכה להתבסס כלכלית" או "אני מרגיש עדיין "ילד" מדי כדי להביא ילדים לעולם". אלו בדרך כלל יהיו התשובות, אולי בנוסחים משתנים מאדם לאדם. שמעו לי, אמנם אני לא זקן השבט הכי חכם שתיתקלו בו, אבל אל תחכו להיות אנשים בוגרים, יפים או חכמים יותר, מוצלחים או מפרנסים יותר.

 

"משיח לא בא…" למי אנחנו מחכים בעצם?

אל תשבו בחיבוק ידיים, תוך כדי שאתם מחכים שהאחד או האחת שלכם יופיעו. מפריעים לכם עודפי השומן שהצטברו לאחרונה? אל תמתינו לסיום החגים כדי להוריד במשקל.  אם אתם מרגישים שלאחרונה הזנחתם את עצמכם, אל תחכו אחרי החורף כדי להתחיל לטפח את עצמכם ולהשקיע.

ייתכן שאתם מרגישים שלאחרונה מאוד התבגרתם רגשית, אולי אפילו עברתם איזשהו אירוע מכונן. אולי אפילו סתם הסתפרתם, התגלחתם או השלתם מעליכם זקן של שנים. אבל לא משנה מה, אל תחכו שהחברים ובני המשפחה סביבכם ישימו לב שמשהו קרה אתכם או לכם. ואולי זה יישמע לכם מעט מוזר, אבל גם אל תחכו שמישהו יבחין שאתם צריכים עזרה.

 

"אני לא אהיה זה שיוצר קשר ראשון, אין מצב"

אם את מרגישה שנפגעת מאחת החברות שלך, או אולי אפילו מבני משפחתך, אל תמתיני להיות זו שמתקשרים אליה. אל תחכי שהחברה הכי טובה שלך תהיה זאת שמתקשרת ראשונה. בסופו של דבר, יש סיכוי טוב שאת פועלת מתוך אגו. וגם אם לא, כלומר גם אם באמת ובתמים נפגעת ממשהו שלא היה צריך להיאמר או להיעשות, אל תחכי לטיימינג הנכון – תיצרו אותו!

בין אם נקרא לזה הטיימינג, אולי "גורל", מזל או השגחה פרטית מלמעלה, כל הדברים האלו – יגיעו כאשר אתם תחליטו שהם יגיעו. במילים אחרות, אנחנו צריכים ליצור לעצמנו את המזל, אנחנו צריכים לייצר לעצמנו רגעים, ניסיונות להשיג אושר, רווחה, כלכלה ואף בריאות. חרדים מבחינה בריאותית? אולי אפילו יש אנשים שמגדירים אתכם "היפוכונדרים"? אל "תמתינו" למחלות שאולי או אולי לא יגיעו, חלילה וחמסה. תיצרו לעצמכם את המזל, תתחילו להתעמל ולהתאמן, לרוץ או לעשות הליכות, להזיע ולהפריש קצת דופמינים במוח. למי שלא מכיר את המושג, דופמין הוא כימיקל אשר מופרש במוח במהלך פעילות ספורטיבית. הכימיקל הזה הוא מה שאחראי על חלק מתחושות העונג שבני האדם (ובע"ח) חווים.

 

"בוא נראה מה הגורל או הקארמה יביאו איתם"

מה שצריך להגיע, יגיע ברגע שתחליטו שאתם יכולים, שאתם רוצים, שאתם מסוגלים ושאתם מתחילים. ויודעים מה? גם אם אתם לא מרגישים את כל הדברים האלו, או אולי אפילו לא מרגישים בכלל שאתם מסוגלים לבצע פעולה מסוימת, נסו בכל זאת. לפי שיטת הפסיכולוגיה הקוגניטיבית (CBT), מעשים ופעולות הם מה שמסוגלים לשנות דפוסי חשיבה אצלנו.

במילים פשוטות, זה אומר שגם אם אתם מפחדים לפעול, עצם הפעולה עשויה לשנות את דפוס החשיבה שלכם ולהקטין או להעלים את החששות. זכרו, עכשיו זה הטיימינג שלכם לצאת לדרך, להתחיל מחדש ולהוביל לכדי שינוי. תחליטו שאתם קמים כרגע, שאתם עפים על החלום. החליטו לנסות הכול מהכול. כך תדעו מה מה נכון וטוב לכם. צאו אל החיים, תחליטו שאתם האדונים של עצמכם, שתצליחו בכל משימה שרק תבחרו, גם אם מורכבת. תהיו הציפור בתמונה, ופשוט תפרשו כנפיים ענקיות ותעופו.

צריכים עזרה עם זה? מתקשים לעשות את זה לבד? אני פה בשבילכם, ניר זר יועץ מנטאלי לחיים. צרו קשר.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן