ניר זר – קואצ'ר

זוגיות מאושרת – הסודות הקטנים של החיים

זוגיות מאושרת
תוכן עניינים

אהבה, אינטימיות, ביטחון, כבוד הדדי, תקשורת טובה, תחושת ערך בקשר הזוגי – אלה הם חלק מהדברים שמרכיבים זוגיות בריאה ומאושרת, וכולנו מסכימים על כך. עם זאת, כמה מאיתנו באמת יודעים מה לעשות ביום־יום, בשגרה, בין הריצות, הסידורים, הקריירה והטיפול בילדים כדי ליצור זוגיות מאושרת? כמה מאיתנו באמת מבינים מה דרוש לזוגיות מאושרת, איך לטפח אותה ואיך לשמור עליה? התשובה לכך היא פשוטה להפליא – בין שאנחנו נמצאים בזוגיות ובין שלא, רובנו אולי יודעים איך נראית זוגיות מאושרת, אך אין לנו מושג איך להשיג אותה. וזאת משום שאף אחד מעולם לא לימד אותנו על כך.

אנחנו צריכים ללמוד – ממש ללמוד – את האלף בית של ניהול מערכות יחסים מאושרות, והדבר כרוך במאמץ. אך הסירו דאגה, אתם לא לבד – בשביל זה יש מאמני זוגיות מומחים. בואו נבדוק במה דברים אמורים.

 

מתי כדאי ללמוד את הסוד לזוגיות מאושרת?

אתם יודעים מתי? כבר בהתחלה. כלומר, כשמרגישים שהיחסים מתגבשים לכדי שותפות אמתית, מיזוג או מיסוד הכוללים ניהול משק בית משותף או נישואין. כשמרגישים שזה רציני; כששני בני הזוג יודעים שהם מצאו את המקום הזוגי שלהם ומתחילים לתכנן עתיד משותף; כשהאהבה פורחת והכול מרגיש מושלם; כששום דבר לא מציק, מטריד, מעיב או מפריע לקשר. זה הזמן המתאים ללמוד את הסוד לזוגיות מאושרת.

אבל אתם יודעים מה עוד? תנו לי להפתיע אתכם: כדאי ללמוד את הסוד לזוגיות מאושרת כשאתם עדיין לא בזוגיות ועודכם מחפשים את בני הזוג שלכם. בשלב זה כדאי שתלמדו למה אתם זקוקים, מהם הצרכים שלכם, איך למצוא את האדם המתאים לכם, איך להתנתק ממערכות יחסים לא בריאות ואיך לבנות מערכות יחסים בריאות ולהתנהל בתוכן. כן, גם אם אתם רווקים, האימון הזוגי ילמד אתכם איך לחפש, למצוא ולבנות זוגיות מאושרת ויגלה לכם מהם הסודות הקטנים שמהווים מסד לזוגיות טובה, בריאה, אוהבת ומאושרת.

 

התבוננות פנימית

אחד הסודות לבניית זוגיות מאושרת טמון ביכולת הנרכשת שלנו להתבונן פנימה, להיות מודעים לעצמנו ולהבין מי אנחנו, למה אנחנו זקוקים, מה אנחנו רוצים, למה אנחנו עושים את הדברים שאנחנו עושים. התבוננות פנימית תסייע לכם לא רק להבין את עצמכם אלא גם להבין את בני הזוג שלכם – מה מניע אותם, מה מאפיין אותם, מה משפיע עליהם, על ההתנהגות שלהם וכדומה. ההתבוננות הפנימית תסייע לכם לזהות ולצפות מראש את ההשלכות האפשריות של המעשים שלכם ולהפיק לקחים מטעויות עבר. התבוננות פנימית על כל מה שקורה בזוגיות, על הקשר ביניכם ועל ההתנהגות של כל אחד מכם בנפרד תסייע לכם להתנהל בזוגיות מתוך מודעות ומתוך הבנה, להבין מה נכון ומה צודק ולדעת איך להתנהל בחוכמה מול בן הזוג מתוך נאמנות לעצמכם ולצרכים שלכם.

 

הסוד לזוגיות מאושרת

 

הדדיותאתה

הדדיות היא ההבנה שלשני הצדדים בזוגיות יש צרכים, ושהצרכים של כל אחד חשובים באותה מידה. ההדדיות מסייעת לבני הזוג להסביר אחד לשני ומתוך כבוד ההדדי מה הצרכים שלהם ולהגביר את הסיכויים שצרכים אלה ייענו. הודות להדדית כל אחד מכם יהיה מוכן להיענות לצרכיו של בן הזוג מתוך ביטחון במחויבות שלכם לזוגיות. בני זוג שחולקים הדדיות, מסתייעים בה כדי לפתור קשיים ואתגרים שעולים בחייהם המשותפים, ויודעים שהם תמיד ימצאו את העמק השווה שיצעיד אותם קדימה כזוג ויחזק את הקשר ביניהם.

 

ויסות רגשי

ויסות רגשי הוא היכולת של בני הזוג למתן את תגובותיהם לכל דבר שצף ועולה בזוגיות ובחיים המשותפים. ויסות רגשי מאפשר לבני הזוג להישאר רגועים ולשמור על פרופורציות נוכח כל בעיה. ויסות רגשי יאפשר לכם לשלוט ברגשות לא נעימים ולנהל אותם וימנע מכם תגובות אימפולסיביות. הוויסות הרגשי יסייע לכם להירגע ולחשוב על הדברים בבירור ויקל על התקשורת ביניכם בכל עת ולנוכח כל אתגר, ויסות רגשי הוא כלי חשוב במיוחד ויכול לעזור לפתור בעיות תקשורת בזוגיות.

 

איך לצאת משגרה משעממת בזוגיות?

לעבוד על הזוגיות ביחד ולחוד

עבודה אישית לצד עבודה זוגית משותפת בתהליך אימון זוגי תומך, מכיל ומעודד יסייעו לשניכם לחוש רגועים, נינוחים ובטוחים בקשר שלכם; ילמדו כל אחד מכם לתקשר עם בן הזוג מתוך כבוד הדדי וכבוד אישי ויסייעו לכם למצוא אושר רב בזוגיות. תהליך הלימוד הוא ארוך ולמעשה לעולם אינו נפסק. אבל הרווח האישי והמשותף שתרוויחו גדול לאין שיעור, והאושר הרב שתחוו בחייכם ובזוגיות שלכם שווה כל מאמץ.

רוצים גם אתם למצוא את הדרך אל הזוגיות המאושרת? היא כאן – בהישג יד. תתקשרו ונתחיל לעבוד.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן