ניר זר – קואצ'ר

בעידן האימוג'י – אנחנו זוכרים כיצד להביע רגשות אמיתיים וכנות?

הבעת רגשות באמצעות אימוג'י

כמה פעמים בשעה האחרונה פתחתם את ה-וואטסאפ כדי לבדוק מי היה מחובר מתי, מי חיפש אתכם, מי ראה את ההודעה ששלחתם וכו'? אין ספק, המכשירים הניידים נכנסו עמוק מאוד לחיינו, וגם אני, בדיוק כמוכם – משתמש המון באפליקציות של התקשרות.

אני משתמש באפליקציות תקשורת כדי לשלוח הודעות, כדי לקבוע עם חברים, לפעמים סתם כדי להתקשקש עם משפחה, קולגות מהעבודה ועוד. כמו שכולנו יודעים, בווטסאפ אנחנו בדרך כלל מדברים מהר, אנחנו לא באמת מתעכבים במהלך התקשקשויות האונליין שלנו. בתכל'ס, למי בכלל יש זמן לכתוב הודעות מסורבלות וארוכות, כאשר אפשר להסתפק באיזשהו אימוג'י קטן? האימוג'י יעשה את העבודה, האדם מעבר לקו יבין למה אנחנו מתכוונים, אז למה בכלל להתאמץ להביע את עצמנו במילים ולהתבטא?

כפתור קטן: הדרך הכי קלה "להביע" רגש

אז תגידו רגע, מה הפלא הגדול שגדלנו להיות דור אלום-מילים? מה מפליא אותנו בכך שאנחנו מעדיפים להעביר פרצופים קטנים על מסך קטן במקום להעביר מסרים מילוליים האחד לשני? העניין הוא שבמקום להביע את הרגשות האמיתיים והכנים שלנו, אנחנו לוחצים על כפתור קטן.

אנחנו נשלח לב, נשלח אגודל מחזקת, אולי גם סמיילי קטן וכועס. כך או כך, כנראה שגדלנו לבטא את הרגשות שלנו ללא מילים. התקשורת שלנו השתנתה בשנים האחרונות, היא כיום מתבססת על שפה חדשה, שפת תקשורת ללא מילים. והאמת היא, שלגמרי ברור למה אנחנו לא מבינים לפעמים אחד את השני. מדוע לדעתכם? בואו נדבר על זה בשורות הבאות:

העברת מסר באימוג'י – בריחה לדרך הקלה של ביטוי

לא פעם, במקום להעביר את המסר שלנו לאדם שמולנו במילים, אנחנו לא מוצאים את האימוג'י שבאמת משקף את העומק של התחושות שלנו. נכון, באופן כללי אפשר למצוא תמיד את האימוג'י שישדר כעס, שמחה, התרגשות או אפילו בכי.

אבל נחשו מה? הפואנטה בלחלוק עם אנשים היא הפואנטה של "הסרת מטען" מעלינו. אם למשל אנחנו חולקים את הכאב שלנו עם אדם אחר, עצם השיתוף עשוי מאוד להקל עליכם רגשית. ואין ספק, עם כל הכבוד לאימוג'ים, הם עדיין לא יכולים לשקף באמת את איך שאנחנו מרגישים, את העומק והרבדים השונים באישיות שלנו.

מדוע תחושות רעות נשארות בפנים? הרי חלקתי ושיתפתי!

זה לא מפליא שלפעמים, תחושות רעות נשארות עמוק בפנים במקום לעבור בצורה של מסר לצד השני. אפשר לקרוא לזה אפילו סוג של "נכות רגשית" שהתפתחה בעולם בשנים האחרונות. הטכנולוגיה נועדה כדי להקל עלינו באופן כללי, אבל חשוב להבחין מתי הטכנולוגיה הופכת דברים מסוימים לקלים מדי.

אין לי פתרון קסמים מיוחד, אבל כן הייתי רוצה להמליץ לכולנו לנסות לקזז עם שפת האימוג'י. יודעים מה? רגשות לא אמורים להיות מאוד קלים להתמודדות, אבל זה בדיוק מה שגורם לנו, בני האדם – להתפתח ולצמוח. במיוחד כשאתם יושבים לשיחות עם בני הזוג למשל, נסו להגיד את הדברים כמו שהם באמת. כשאנחנו נצליח להתבטא ולהביע את עצמנו בצורה מדויקת וברורה לכל הצדדים, אנו ניצור קשרים עמוקים וחזקים יותר עם הסובבים אותנו ועם האהובים שלנו. כמוני-כמוכם, גם אני מרבה להתבטא באמצעות אימוג'ים שלא תמיד משקפים את מה שאני מרגיש ואת האופן שבו אני רוצה להתבטא. עם מודעות, עבודה עצמית ורצון טוב, אפשר לשנות את פני הדברים.

בהערכה רבה,

ניר זר, יועץ מנטלי לחיים.

 

צרו איתי קשר >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט