ניר זר – קואצ'ר

הסוד במציאת זוגיות טובה הוא מיתוג מחדש

ניר זר - מאמן אישי מוביל בישראל
תוכן עניינים

ניר זר, אחד המאמנים האישיים המובילים בישראל מגלה בראיון: "הסוד במציאת זוגיות טובה הוא מיתוג מחדש"

"לכל אדם יש משאבים בלתי נדלים של כוחות כבויים שרק צריך לדעת כיצד להעיר אותם מחדש ולנער מהם את מערכת האמונות המכשילה שהתגבשה לאורך שנים ארוכות ומייגעות" , כך אומר ניר זר, אחד המאמנים האישיים המובילים בישראל, שעשה מהפך בחייהם של אנשים רבים. "החיים שלנו מבוססים על תסריט שכתבנו אותו על בסיס של אמונות והנחות יסוד מכשילות. כל מה שצריך כדי להניע אותנו לפעול לשינוי וליצור תסריט חדש לחיים שלנו הוא קודם כל כאב מספיק גדול".

אלי בוהדנה

 

אם עדיין לא עברתם מהפך בחייכם שעובר דרך מאמן (קואצ'ר), אם אתם עדיין מדשדשים ומרגישים תקועים בכל תחומי החיים, מתוסכלים ומיואשים מהמצב, אז תדעו לכם שאתם מפספסים את מה שעשרות ואולי מאות אלפי ישראלים גילו מזמן. יותר ויותר ישראלים מעדיפים להחליף את הספה הנוחה אצל הפסיכולוג וללכת למאמן אישי כדי לעשות שינוי בחיים שלהם. כדי לעמוד על ממדי התופעה, ניסינו לברר עם ניר זר, מאמן אישי (קאוצ'ר) מהמובילים בישראל,  אם מדובר בטרנד חולף או בתהליכי אימון שמשנים את החיים מקצה לקצה, "אני מאמין", אומר ניר זר, "שכל אדם זקוק למאמן אישי, בדיוק כפי שכל אדם שהולך לחדר כושר רצוי שיעבוד לפי תוכנית אישית מותאמת לו ובליווי של מאמן".

ניר זר בן 30 נשוי ליעל ואב לילדה בת שנתיים היה הקטן מבין שלושה אחים. כשמבררים את הרקע לבחירות שלו בחיים, אי אפשר לנתק אותן מאירוע טראומתי כאשר אימו נפטרה מדום לב במהלך טיול משפחתי במסלול בצפון. הסיום הטראגי של חוויה משפחתית הותיר צלקת עמוקה בנפשו ועיצבה לא מעט את חייו בהמשך. "אין לי ספק שהטלטלות שעברתי בעקבות הטרגדיה הם חלק חשוב מארגז הכלים שקיבלתי כדי להיות מאמן טוב יותר. הבחירה הזו נובעת בסופו של דבר "מבנק החוויות" שצברתי במהלך החיים". בראיון מיוחד עמו מספר ניר זר, שאימן מאות אנשים מרחבי הארץ ומהעולם, מדוע חשוב למתג ולשכתב מחדש את הסיפור האישי של כל אחת ואחד מאיתנו כדי להצליח בחיים.

חושבים לעשות שינויי בחיים? למתג את עצמכם מחדש? אתם צריכים אימון מנטלי. קבעו שיחת ייעוץ ללא עלות עם המאמן ניר זר.

 

כיצד לספר את סיפור חיי

 

לשכתב מחדש את סיפור החיים שלנו

מה למעשה דרוש כדי להיות מאמן אישי?

"אני סבור שזה מכלול של דברים. תכונות אישיות, היכולת להתחבר לאדם שאתה מאמן ברמה מאוד עמוקה, ידע וניסיון. אבל אם תמקד אותי בשאלה שלך לדבר אחד, אני סבור שהדבר הכי חשוב לי זה לראות שלאנשים טוב להם יותר. שהם מאושרים".

האם ההתחברות לאדם שאתה מאמן אותו לא גובה ממך מחיר ואולי גם מהתהליך עצמו?

"יש הבדל בין הזדהות טוטאלית להתחברות, או ליתר דיוק חיבור עם האדם שאני מאמן. בשום פנים ואופן אני לא מתחבר לכאב ולמערבולת הרגשית שהוא נמצא בה, אלא מתבונן ממרחק אבל מחובר אליו ועירני לכל מה שעובר עליו".

סיפרת באחד הראיונות איתך שעשית את הקורס מספר פעמים ובמשך שנים. למה?

"אני יודע שזה נשמע מוזר, אבל אני אדם מאוד מדויק ומאוד יסודי. כאשר אני נוגע בכאב של אנשים כדי להוציא אותם מהמערבולת, יש לי אחריות גדולה. אני לא רוצה להיות טוב במה שאני עושה אני רוצה להיות מצוין. מלבד התכונה הזו שלי להיות פרפקציוניסט וללמוד שוב ושוב, חשוב לי לפתח גם את יכולת הקשבה והאבחנה שלי. לשים לב לפרטים שלאחד יכולים להראות שוליים אבל לי כמאמן אישי הם קריטיים לתהליך. התכונות והיכולות הללו הן חלק מהאישיות שלי אבל בהחלט עברו חידוד והשתפרו לאורך אלפי שעות אימון אישי שהיו לי עם מגוון רחב של אנשים, בגילאים שונים ובנסיבות חיים שונות".

כשאתה יושב מול אדם, אתה מכין את עצמך לקראת הפגישה, אתה עושה איזשהו תהליך פנימי לקראתה?

"המפגש הראשון נועד כדי להכיר את האדם שמולי. להכיר את הכאבים שלו, העבר, ההווה ואת החלומות שלו. אנחנו מנהלים שיחה זורמת ואני משתדל לתת להם מקום לפתוח את הלב ולהבין שהם נמצאים במקום בטוח. אני מקשיב לעולם המושגים שלהם, לעולם הפנימי, זה שהם חושפים ואת זה שהם עדיין מסתירים ממני ומעצמם במודע או שלא במודע. אני מקשיב ללא דעות קדומות ולא מסיק מסקנות"

 

אימון לזוגיות מוצלחת

 

להכיר את האדם שנמצא מולי

 אני מניח שלא מעט אנשים שואלים את עצמם, למה אפשר לצפות מתהליך כזה?

"חשוב להבהיר שהשיטה שלי מאוד מדידה. אדם שעובר תהליך יחד איתי יכול למדוד את התוצאות שלו, ולא רק ברמת התחושות אלא בתוצאות המעשיות של התהליך. אנשים שהגיעו אלי עם בעיות קונקרטיות פתרו אותן והופתעו שעל הדרך הם פתרו גם בעיות אחרות. מעבר לעניין שהתהליכים שלנו מאוד מדידים ופרקטיים והם מוצאים את עצמם במקום אחר לגמרי מהנקודה בה התחילו את התהליך, הם מצטיידים בכלים משמעותיים להמשך החיים שלהם".

תן לי דוגמא לתהליכים שעשית עם תוצאות משמעותיות.

"יש אין ספור מקרים כאלו. זה יכול להיות אדם שלא מצליח להשיג יעד קונקרטי ואדם שכל חייו נמצאים בסבך עמוק בגלל מבנה אישיות או חוויות חוזרות ונשנות של כישלונות. היה לי מקרה של בחורה שעשתה חמש פעמים פסיכומטרי לרפואה ונכשלה. הכישלונות החוזרים שלה פגעו קשות בביטחון העצמי שלה. אחרי עבודה מאוד ממוקדת, היא צלחה את המבחן הפסיכומטרי ואת הריאיון הקשה כדי להתקבל לפקולטה לרפואה, ראיון שדורש הפגנה יוצאת דופן של ביטחון עצמי ומודעות עצמית גבוהה. היא נמצאת בשנה שלישית ברפואה והיא מאוד מצליחה. היה לי מקרה של אישה כבת שלושים שבאופן מוזר תמיד משכה אליה גברים שאינם מתאימים לה. עשינו יחד תהליך שירד לשורש הבעיה ולאחר אין ספור אכזבות ובדידות היא מצאה את אהבת חייה ועומדת להינשא בקרוב לאדם מקסים. מעבר לתוצאה הנקודתית הזו התהליך שעברנו הביא אותה לפסגות שמעולם לא חשבה שתכבוש בחייה בגלל חוסר ביטחון עצמי משווע ובגלל מערכת אמונות שהכשילה אותה פעם אחר פעם. יש לי מקרים שהורים פונים אלי עם בעיות שיש לילדים שלהם. צעירים וצעירות שנמצאים במשבר ובמבוי סתום. מגוון האנשים הוא רחב מאוד".

מה האתגר שישראלים רבים מתמודדים בחיפוש אחר זוגיות?

"אחד הקשיים נובע מאמונה סדוקה של האדם בעצמו. בחוויה שלהם יש ניסיון כואב וכתוצאה מזה הם מתקשים למכור את עצמם. הם נרשמים לאפליקציות של הכרות ומגדירים את עצמם באופן שמכשיל אותם מראש. כדי למצוא זוגיות עם התאמה גבוהה האדם צריך לעבור תהליך פנימי וכפועל יוצא מזה מיתוג מחדש. לרוב אנחנו נכשלים במציאת זוגיות טובה בגלל הערכה עצמית נמוכה ובמודע או שלא במודע אנחנו מושכים לחיים שלנו אנשים לא מתאימים".

עדיין מתלבטים? מוזמנים לקבוע שיחת ייעוץ ללא התחייבות עם ניר זר.

 

קואצ'ר זוגיות

 

כדי למצוא התאמה גבוהה צריך לעבור תהליך פנימי

הרושם הוא שיש לא מעט מאמנים אישיים, קואצ'רים, איך אני אדע לבחור את המאמן שמתאים לי?

"אני סבור שכמו בכל תחום מקצועי אחר המלצות הן הדרך הטובה ביותר למצוא את המאמן או המטפל המתאים ביותר. לאחר מכן, כבר במפגש הראשון, חשוב שתהיה כימיה ותחושה עמוקה ואינטואיטיבית שהאדם שמולך באמת מסוגל לקחת אותך דרך ולעזור לך".

מה מייחד אותך כמאמן אישי?

"השיטה שלי ייחודית משום שהיא נוגעת בשתי נקודות בנפש האדם. נקודת המפגש הראשונה היא בפרקטיקה, ושם אנחנו מתרגלים על בסיס יומיומי, כמו בחדר הכושר, את המשימות ואת הרגלי החשיבה החדשים שלנו. החלק השני נוגע לתהליך עמוק של שיח בין המאמן למתאמן ומשם לשיח פנימי עמוק של המתאמן שמטרתו לברר לעצמו מה מונע ממנו לפרוץ את תקרת הזכוכית, מה מכשיל אותנו שוב ושוב. אנחנו מנסים ללמוד ולהבין את הכוחות שמונעים מאיתנו לשנות את המצב ואת המקור שלהם. הדבר הכי חשוב בתהליך הוא התוצאה. אנחנו מגדירים לעצמינו מה התוצאה שאנחנו מבקשים להשיג ומגדירים אותה כיעד. הדבר המדהים הוא שבדרך אנחנו מגלים שיש עוד רבדים ועוד יעדים שנוכל להשיג, והיעד שהצבנו לעצמינו מלכתחילה הוא בכלל משני ולמעשה היעד האמיתי הוא לשנות משהו במודעות העצמית שלנו, לחזק את האמון בעצמינו ואת הביטחון העצמי שלנו"

 

מאמן אישי לחיים

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן