ניר זר – קואצ'ר

גישה חיובית לחיים – ככל שאני חי יותר אני מבין את ההשפעה שלה על חיי

גישה חיובית לחיים
תוכן עניינים

ככל שעוברות השנים, הניסיון נצבר יחד איתן והשיער מאפיר, ככה אני מבין את השפעתה של גישה חיובית על החיים שלנו. וככל שהזמן עובר ויותר אנשים פונים אלי לקבלת ייעוץ וקואצ'ינג, ככה אני מבין כמה כולנו משתמשים במנגנון של ויתור עצמי. עבורי, גישה חשובה יותר מעובדות.

בין אם אתם מחפשים אחר קואצ'ר אישי, מנטור עסקי או בכלל פסיכולוג, כנראה שכל אחד מאנשי המקצוע האלו יתמקדו בנושא של גישה חיובית. אם אתם שואלים אותי, הגישה החיובית חשובה יותר מהעבר, מהחינוך שספגנו בבית או בבית הספר, מהכסף שיש לנו בעו"ש, מהנסיבות, מהכישלונות או מהצלחות שלנו. אם תשאלו אותי, גישה חיובית עשויה להוות את ההבדל בין הצלחה לאי-הצלחה בחיינו הפרטיים, בדרכנו המקצועית ובחיינו המשפחתיים והחברתיים.

נעים מאוד, אני ניר זר, קואצ'ר אישי ומנטור לאנשים פרטיים, לעסקים קטנים-בינוניים ועוד. בשורות הבאות, למרות שיהיו יחסית קצרות, אני רוצה לדבר אתכם על ויתור עצמי, גישה חיובית לחיים ומה שבין לבין.

מדוע אנחנו מוותרים לעצמנו?

כנראה שהרבה יותר קל לוותר לעצמנו במצבים לא מעטים, מכיוון שהוויתור העצמי לא מצריך מחויבות, הוא לא מצריך התחייבות לתהליך של שינוי, הוא לא מצריך מאמץ. אם חושבים על זה, ויתור עצמי הוא בעצם מקום מאוד נוח שלא מצריך מאיתנו שום התאמצות משום סוג.

בצד השני של הסקאלה של ויתור עצמי, יש לנו את האפשרות של פיתוח גישה חיובית.

בפועל, הגישה החיובית חשובה יותר ממה שאנשים אחרים אומרים או חושבים עליכם. היא משהו שהוא שלכם, והיא יותר חשובה מהופעה, או מכישרון כזה או אחר. הגישה מהווה את ההבדל בין הצלחה או אי-הצלחה בעסקים, בחברה או בבית. והדבר המדהים ביותר הוא, שבכל יום מחדש אנחנו נולדים לאפשרות לאמץ אותה, כי ככה אנחנו בוחרים.

גישה חיובית לחיים

ויתור עצמי מול גישה חיובית

חשוב שכל אחד ואחת מאיתנו יפנים את זה: איננו יכולים לשנות את העבר שלנו, ובטוח שאיננו יכולים לשנות את העובדה שאנשים יתנהגו אלינו במנעד ענק ורחב של התנהגויות וצורות. אלו הם פרמטרים שאמנם משפיעים באופן משמעותי על איך שאנחנו מרגישים, אבל איננו יכולים לשנות את הבלתי נמנע. והבלתי נמנע הוא, שאנשים יתנהגו אלינו בדרכים שאינן תמיד צפויות.

הדבר היחיד שאנו יכולים לעשות הוא, "לנגן" על המיתר היחיד שנותר בשליטתנו. המיתר הזה הוא המיתר של הגישה החיובית שלנו. צ'ארלס סווינדל אמר פעם משפט חכם מאוד לדעתי, והוא: "אני מאמין שהחיים זה 10% מה שקורה לי, ו90% זה איך שאני מגיב לזה". וכך זה גם לגבי כל אחד ואחת מאיתנו. רק *אתם* שולטים בגישה שלכם.

בחרתי לצטט את הקטע המשפט הזה של צ'ארלס סווינדל, מאחר שהוא מלווה אותי בכל יום במהלך השנים האחרונות. לפי שיטתו של סווינדול, הדבר היחיד שבעצם בשליטה שלנו הוא הגישה שלנו. איך אנחנו בוחרים להסתכל על העולם, כיצד אנחנו בוחרים "לספוג" התנהגויות שמופנות אלינו, כיצד אנחנו בוחרים לראות את מה שקורה לנו וכדומה.

מה יהיו ההשפעות של גישה חיובית על חיינו?

ניתן לראות את החשיבות של גישה חיובית בהיבטים רבים ושונים של חיינו. במקום העבודה למשל, חשוב להתלהב ולהיות מעורב בעבודתכם. עובדים עם תשוקה הם עובדים שבדרך כלל נוטים יותר להתקדם בחברות ובארגונים. גם עצמאים שדובקים בגישה זוכים לקצור הישגים משמעותיים. גישה חיובית יכולה גם לעזור לכם לקיים מערכות יחסים טובות יותר עם עמיתיכם ולהוביל לתוצאות כלליות טובות יותר, לקיים מערכות יחסים זוגיות, לשפר את היחסים בבית ועוד.

גישה חיובית היא מתנה מדהימה שיש לכולם, רק צריך לדעת כיצד לפתוח עבורה את הדלת.

היא יכולה להיות בעלת השפעה עצומה על האנשים סביבכם ועליכם. אם יש לכם גישה חיובית לחיים, ייתכן שיהיה לכם קל יותר לקום כל בוקר ולצאת לעבודה, ואפילו הפקקים לא יאיימו עליכם יותר מדי.

מותר להתבאס, זה טבעי, אבל כחלק מפיתוח של גישה חיובית, צריך גם לקחת בפרופורציות נכונות את הבאסה.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן