ניר זר – קואצ'ר

7 טיפים לזוגיות טובה

טיפים לזוגיות טובה
תוכן עניינים

בין שהזוגיות שלכם חדשה ובין שאתם זוג ותיק, אתם ודאי יודעים שאבני היסוד של כל זוגיות טובה הן רצון, מחויבות, מסירות, נאמנות, כבוד והתמדה. גם אם הזוגיות שלכם התחילה בניצוֹץ מיידי ומדהים, נדרשים עבודה ומאמצים כדי לתחזק אותה ולשמור עליה, כי הרי כל ניצוץ – חזק ועוצמתי ככל שיהיה – מתפוגג בחלוף הזמן, וכדי שהאהבה תישמר והזוגיות תתחזק צריך להשקיע בהן. זוגות רבים לא ממש אוהבים לשמוע את המילים: השקעה, עבודה ומאמץ בכל הנוגע לזוגיות, ואין פלא – המילים האלה לא בדיוק מתחברות למשקפיים הוורודים שדרכם רואים את העולם כשמאוהבים. אבל אם אומר לכם שההשקעה מהנה, העבודה מתגמלת והמאמץ משתלם, תסכימו לשמוע עוד? הינה 7 טיפים לזוגיות טובה, אוהבת, חזקה ומתגמלת שנשמרת שנים רבות.

 

איך מנהלים זוגיות טובה ובריאה?

 

1. שאלו שאלה חדשה מדי יום

אין ספק שתקשורת טובה היא הבסיס לזוגיות טובה, ואם ערוצי התקשורת פתוחים לרווחה, אין בעיה שאי אפשר לפתור. אך האם ידעתם שאת ערוצי התקשורת אפשר להרחיב בהתמדה? איך עושים זאת? ובכן, זה נחמד לשאול את בן הזוג איך היה היום שלו וכך להתחיל שיחה ארוכה ומעמיקה, אך מה דעתכם לגוון את שורת הפתיחה היומית? נסו לשאול שאלה חדשה מדי יום כמו – איך הרגשת כשזה קרה? מה היית עושה אחרת? אילו חלומות הגשמת היום או על מה חלמת בהקיץ בהפסקה? הבנתם את הרעיון, נכון? זכרו שאחרי שתשאלו, עליכם להקשיב. הקשיבו, הגיבו, העמיקו את השיחה ולעולם אל תפסיקו.

אני בביטחון מלא יכול לעזור לך להתקדם קדימה
לקביעת שיחת ייעוץ דרך ווטסאפ:
אם תרצו שאחזור אליכם טלפונית, השאירו פרטים בטופס:

 

2. צאו לדייט רומנטי לפחות פעם בחודש

מבין אין-ספור טיפים לזוגיות טובה זהו אחד הטיפים החשובים ביותר. צאו לדייט רומנטי מדי שבוע. עסוקים מדי ומתקשים להתפנות לדייט שבועי? צאו לדייט רומנטי לפחות פעם בחודש. הקצו לכך זמן והקדישו לזה מחשבה ומאמץ. דייט זוגי ורומנטי הוא המקום להצית מחדש את הניצוץ ולחזק את הקשר הזוגי. נסו לא לדבר על הילדים, על העבודה, על המטלות ועל הסידורים. דברו על עצמכם, על הרצונות שלכם, על השאיפות ועל החלומות. נצלו את הזמן כדי לגלות זה את זה מחדש. גם לחיבור מיוחד שנוצר בדייט חודשי, יש חשיבות, וההשפעה שלו היא מהותית.

 

3. כוחה של הודיה

זוגיות היא לא דבר מובן מאליו, אז לעולם אל תקבלו אותה כמובנת מאליה. גם אם אתם יחד שנים רבות, השגרה עושה את שלה ואתם מצפים שבני הזוג ימשיכו לספק את כל הצרכים והמאוויים שלכם, עצרו רגע ונסו להיזכר מתי בפעם האחרונה הודיתם להם? אם מזמן לא הודיתם להם, התחילו עכשיו ובדחיפות. הודיה מחוללת פלאים, ואתם תופתעו מהעוצמה שלה. התחילו לומר 'תודה רבה' לבני זוג על כל דבר, מהקטן ועד לגדול, ותראו איך האנרגיות ביניכם משתנות לטובה ומשתפרות. בן הזוג הדיח את הכלים לאחר הארוחה? הקדישו שנייה מזמנכם כדי להודות לו; הוא מטפל בילדים במסירות? אמרו לו תודה רבה; הוא עוזר לכם להשלים מטלה חשובה? תודו לו. הכירו תודה לבני הזוג גם בלי סיבה ורק כי הם נמצאים בחייכם וחשובים לכם. אל תוותרו על ההודיה בזוגיות והתמידו בה.

טיפים לזוגיות טובה

4. השאירו את העבר בעבר

הניחו לעבר. השאירו אותו במקום המתאים לו והמשיכו הלאה. בעת ויכוח או מריבה נסו לא להעלות בעיות מהעבר שכבר נפתרו. אל תטיחו בבני הזוג את חולשות העבר שלהם ואל תזכירו התנהגויות קודמות לא ראויות בעיתות של כעס או מצוקה. אם בעיות העבר נפתרו, למה להעלות אותן שוב? אם עדיין לא סלחתם על דברים שקרו בעבר, כדאי שתחשבו על כך ותנסו להבין מדוע אתם מתקשים לסלוח. עשו זאת יחד בשיחה אישית רגועה ומכובדת או בנוכחות מטפל זוגי מנוסה, אך אל תמשיכו להעלות שוב ושוב דברים מהעבר בלי להבין למה אתם עושים זאת. אם פתרתם סוגיות קשות מהעבר, השאירו את העבר במקומו, המשיכו הלאה בהתמודדות עם קשיים חדשים ונסו לעשות זאת בדרך בריאה ומעצימה.

 

5. אל תוותרו על הבעת חיבה

זוגות רבים מוותרים על הבעת חיבה וחבל. זוהי הדרך הטובה ביותר להביע אהבה, לחזק את המרחב האינטימי ולהעצים את הזוגיות. לא חייבים להפיק הפקות גרנדיוזיות כדי להראות חיבה ולהביע אהבה. מספיק להחזיק ידיים כשצועדים יחד בהליכה הלילית; לשבת קרוב בדייט הרומנטי במסעדה; להגניב לטִיפה קלה כשמכינים את ארוחת הערב; לחבק סתם כך הפתעה; לנשק בחטף לפני שיוצאים מהבית; או לכנות זה את זה בשמות חיבה. הבעת חיבה מנגישה את הדרך לליבם של בני הזוג ומאפשרת לאש האהבה לבעור.

 

6. כבדו את הגבולות של בני הזוג

בן הזוג רוצה להישאר לבד כשהוא כועס? יש נושאים שהוא עדיין לא רוצה לדבר עליהם? הוא זקוק לזמן פרטי מדי פעם? כבדו הפרטיות של בני הזוג ואת הגבולות שלהם. לכל אחד מכם יש צרכים משלו גם בחייכם האישיים וגם בקשר הזוגי. כדי לטפח זוגיות בריאה ומערכת יחסים חזקה, אל תחצו גבולות אישיים, תנו לבני הזוג את המרחב שהם מבקשים וכבדו את רצונם.

 

7. הקדישו זמן לעצמכם

גם אם אתם בזוגיות, אין זה אומר שאתם צריכים לשכוח את עצמכם – את התחביבים שלכם, את החברים האישיים, את תחומי העניין, את החלומות ואת השאיפות. הקצו זמן פרטי לעצמכם ועסקו בכל מה שעושה אתכם מאושרים. אל תוותרו על כך. זוגיות חזקה רק אם כל אחד מבני הזוג חזק בנפרד ומסוגל להעצים את עצמו בעצמו. הקשר הזוגי מתחזק ומתגבש ככל שבני הזוג מרגישים שלמים עם עצמם, והם חזקים ומגובשים גם בנפרד.

 

שבעה טיפים לזוגיות טובה

הרבה שואלים אותי איזה טיפים לזוגיות טובה אתה יכול לתת לנו? רוצים להמשיך ולהעצים את הזוגיות שלכם? אל תפסיקו לחפש דרכים להעשיר אותה. מצאו את הדרך שלכם לאהוב אחד את השני, לצמוח יחד ולשגשג. זה אפשרי ובידיים שלכם. המשיכו לכתוב בעצמכם את ספר הזוגיות שלכם ולחיות יחד באושר.

 

זקוקים לעזרה או מעוניינים באימון זוגיות? צרו אתנו קשר עוד היום!

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
יעל דרומר, מאמנת אישית ומנטורית לביטחון עצמי
יעל דרומר, מאמנת אישית ומנטורית לביטחון עצמי
מאמנת אישית בכירה ומנטורית לביטחון עצמי, מתמחה בתהליכים אישיים, התפתחות עצמית והשגת יעדים דרך חיבור פנימי עוצמתי. את ההשפעה של האימון האישי חוויתי בחיים שלי בצורה הכי עמוקה שאפשר, כמהנדסת תעשייה וניהול ושנים רבות בחברות הייטק שונות עשיתי שינוי דרמטי בחיי, ובשנים האחרונות אימנתי עשרות אנשים בתהליכים פורצי דרך, להעצמה, הגשמת מטרות וחיים מלאי משמעות. הכלי החזק ביותר מבחינתי זו האמונה ביכולת של כל אדם להגיע לחיים אליהם הוא שואף ואף מעבר.
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן