ניר זר – קואצ'ר

קואצ'ר לטיפול בחרדות

קואצ'ר לחרדות
תוכן עניינים

חרדה היא מצב בריאותי נפשי ורגשי שכיח למדי המשפיע על אנשים רבים ברחבי העולם. מצבי חרדה מלווים בתחושות מתמשכות של דאגה, פחד, מתח ואף אימה קיצונית. תחושות אלה הן לרוב סובייקטיביות ועלולות לצאת מפרופורציות. חרדות מפריעות לתפקוד יום־יומי תקין, פוגמות באיכות החיים ופוגעות משמעותית ביכולת לנהל חיי שגרה תקינים. אפשר להתמודד עם חרדות – להשקיט אותן, לנהל אותן ואף להחלים מהן. כדי לטפל בחרדות מומלץ לפנות לתהליך טיפולי־רגשי בליווי איש מקצוע מיומן. אפשר גם ליישם תרגילים עצמיים בתהליכים אישיים־פנימיים כדי לעזור לתהליך הטיפולי ולהתחיל בתהליכי שיקום.

מתמודדים עם חרדות? זקוקים לעזרה ולהכוונה בתהליך ההבראה שלכם? בואו ננסה להבין מה גורם לחרדות, איך הן מתבטאות ואיך קואצ'ר לחרדות יכול לסייע להתמודד איתן.

 

אילו מאפיינים נפוצים במצבי חרדה?

אם תשאלו כל קואצ'ר לחרדות, הוא יאמר לכם שחרדות מתאפיינות בתסמינים פיזיים, רגשיים והתנהגותיים. כמה תסמינים פיזיים מוכרים הם: האצה בקצב פעימות הלב ודופק מהיר או לא סדיר; תחושת סחרחורת; כאבי ראש; כאבי חזה; אובדן תיאבון; הזעה; רעידות; קוצר נשימה ואף חום פנימי. התסמינים הרגשיים הם: הרגשת מתח או עצבנות; חוסר יכולת להירגע; דאגה קיצונית ובלתי פוסקת בשל אירועי עבר, הווה או עתיד; נדודי שינה; קשיי ריכוז; מחשבות אובססיביות על אירועי עבר טראומטיים.

חרדות מתבטאות גם בשינויים התנהגותיים. כך למשל אנשים המתמודדים עם חרדות אינם מסוגלים ליהנות מזמנם הפנוי; הם מתקשים לדאוג לעצמם; הם מתקשים להסתגל למערכות יחסים חדשות או לשמור על מערכות יחסים קיימות; הם נמנעים מהתנסויות חדשות וממצבים מעוררי חרדה ולעיתים קרובות סובלים מהתנהגויות כפייתיות.

אם אתם סובלים מהתסמינים הללו, קרוב לוודאי שאתם סובלים מחרדה כזאת או אחרת. אך לא כל מי שסובל מתסמיני חרדה מודע לכך. לעיתים התקפי החרדה נחווים בצורה קשה ומפחידה כל כך, ומי שסובל מהם עלול לחשוב שהוא סובל ממחלה קשה.

קואצ'ר אישי לטיפול בחרדות

 

אפשר לנהל חרדות

אם אתם סובלים מחרדות, אתם כבר יודעים שהן משפיעות על כל תחום מתחומי החיים שלכם. לחרדות יש השפעה רגשית, פיזית, חברתית, מקצועית וההתמודדות היום־יומית איתן יכולה להתיש. אתם גם יודעים שחוסר יכולת לנהל את החרדות עלול להקצין אותן ולדרדר את המצב ואף להוביל לבעיות בריאות כמו דיכאון, נדודי שינה ולשימוש לא מידתי בתרופות הרגעה ואולי אף בסמים ובאלכוהול. בשל כך מאוד חשוב לדעת שחרדות אפשר לנהל. גם אם אתם נמצאים בעיצומו של התקף חרדה שסוחף אתכם ללא שליטה, דעו שבכמה צעדים פשוטים תוכלו להשתלט על החרדה ולהגביל את ההשפעה שלה.

 

אפשר להתמודד לבד עם חרדות?

התמודדות עם חרדה באופן עצמאי היא בהחלט אפשרית, אך מומלץ ורצוי להיעזר באיש מקצוע בתהליך שיכול להיות מאוד לא פשוט. צריך לאתר את מקור החרדות ולטפל בגורמים הרגשיים שהאיצו את התפתחותן. חרדות עלולות להתפתח בשל התעללות הורית בשנים הראשונות לחיים, בשל טראומות פיזיות, רגשיות או נפשיות או בשל דפוסי חשיבה לא בריאים. כיוון שהטיפול בחרדות דורש ידע מקצועי בתחומי בריאות הנפש, רק מטפלים מוסמכים בפסיכותרפיה, ברפואה אלטרנטיבית או בתהליכי אימון אישי יודעים איך לכוון את המטופלים לאיתור הטראומה ולטיפול בה כדי להירפא ולהחלים.

עם זאת ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם כדי לסייע לתהליך הטיפולי ולחולל ריפוי מהיר. תוכלו להקפיד על פעילות גופנית סדירה, על שינה מספקת ועל אכילה בריאה. תוכלו להגביל את צריכת הקפאין ולהימנע מתרופות הרגעה ומאלכוהול. תוכלו לשמור על קשר עם חברים קרובים ובני משפחה אהובים. תמצאו שיש לכך השפעה מיטיבה על בריאותכם ורווחתכם. תרגלו נשימה עמוקה ומדיטציה. למדו איך להירגע ולהשקיט את המחשבות. זהו את תסמיני החרדה שלכם ונסו לנהל אותם בזמן התקף החרדה. עצמו עיניים, נשמו עמוק וספרו לאחור עד שתרגישו שהחרדה שוככת. אם תצליחו להתמקד בדבר טריוויאלי כמו ספירה לאחור, דעתכם תוסח והחרדה תשכּך.

 

קואצ'ר אישי לטיפול בחרדות

תהליך אימון אישי עם קואצ'ר מוסמך יסייע לכם להתמודד עם החרדות, לנהל אותן ואף לנטרל אותן לגמרי. פגישות האימון מתקיימות במרחב שקט ובטוח שמקל את ההתמודדות עם הקשיים, הדאגות, הפחדים והחרדות. האימון עצמו הוא שותפות בין המתאמן ובין המאמן בתהליך יצירתי, מקורי ומיוחד שמעורר במתאמן השראה ורצון למצות את מלוא הפוטנציאל שלו. כלומר המרחב האימוני שואף להניע במתאמנים תהליכים לגילוי עצמי של היכולות שלהם כדי שיוכלו להגשים את עצמם על אף החרדות ובלי להתעמק בסיבות שיצרו אותן. תהליכי הגילוי העצמי יעודדו אתכם להניח בצד את החרדות, להעלות אל פני השטח את החוזקות שלכם ולנצל אותן כדי לנוע קדימה בדרך לכיבוש היעדים, השלמת המטרות והגשמת החלומות והשאיפות. ככל שהתהליך האימוני יתקדם ויצליח, החרדות יפחתו ואף ייעלמו לחלוטין.

ניר זר קואצ'ר אישי לחרדות

 

למה כדאי לבחור בקואצ'ר לחרדות?

תהליך טיפולי עוסק באיתור המקור למצוקות ולקשיים ובהחלמה מהם. לעומת זאת עיקרו של התהליך האימוני הוא גילוי – גילוי החוזקות, היכולות והפוטנציאל האישי ורתימתם לטובת שינוי חייו של המתאמן. התהליך האימוני אינו עוסק בעבר אלא  מתמקד בהווה לטובת העתיד. המאמן והמתאמן מנסים להבין יחד את המקור לחרדות אך לא חופרים בו יתר על המידה. שניהם חושבים על העתיד של המתאמן, והעתיד הזה חשוב יותר מכל דבר אחר. בניגוד לקשר שנרקם בין המטפל למטופל – קשר שאינו שוויוני – הקשר שנרקם בין המאמן למתאמן הוא קשר של צוות, והוא אישי בהרבה.

המרחב האימוני מניח את התשתית לעבודת צוות, כי רק עבודת צוות יכולה לעזור למתאמן להתמודד עם הקשיים שלו ולפתור אותם. המאמן מציע למתאמן תמיכה רגשית בתהליך ההתמודדות עם החרדות ומניע אותו לשנות את חייו לטובה. השותפות שנוצרת בין המאמן למתאמן בתהליך האימוני עוזרת למתאמן לרתום את הכלים הפנימיים שמצויים בתוכו כדי להתמודד ביעילות עם החרדות ולהתוות דרך לשיפור נסיבות חייו ולהצלחה.

סובלים מחרדות? אתם לא לבד. אז בואו נשים את החרדות בצד ונתחיל בתהליך ההתאוששות בדרך לשיקום מלא.

דברו איתי. אני כאן בשבילכם.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן