ניר זר – קואצ'ר

קואצ'ינג (coaching) – המדריך המלא

קואצ'ינג
תוכן עניינים

האם ידעתם שהאימון הוא התחום הטיפולי המתפתח ביותר בעולם המערבי היום? האם ידעתם שהביקוש למאמנים ולתהליכי אימון מתקדמים גובר מדי יום? ולא בכדי. האימון האישי – קואצ'ינג – הוא תחום טיפולי שיכול להתגאות בהישגים רבים בטווח קצר, ובין שיטות האימון היחידות ליישום שינויים מהירים באיכות החיים ובאורח החיים.

 

אז מה מיוחד כל כך בשיטה הידועה בשם קואצ'ינג ואיך קרה שהתחום הזה מקדם הצלחות במהירות מטאורית? ובכן, האימון הוא שיטת טיפול שמשתמשת במתודולוגיות מגוונות מתחומי ידע רבים, וזה מה שמיוחד בו. הודות למתודולוגיות המגוונות ולטכניקות הרבות שעומדות לרשות המאמן הוא מצליח לעצב למתאמן תוכנית עבודה ייחודית המתאימה לשאיפות, למטרות וליעדים שלו בכל תחום שבו הוא בוחר להתמקד. השיטה הטיפולית המיוחדת הזאת מלמדת את המתאמן להתמקד בכל מה שהוא רוצה להשיג בחיים ולהתקדם לעבר היעדים שלו בצעדים מדודים ובצורה ממוקדת, יעילה ומעשית.

 

רבים שמעו על הקואצ'ינג, על שיטות אימון שונות ועל תהליכי אימון מבוקשים. האימון הוא חלק בלתי נפרד מהעולם הקדחתני המודרני שלנו ודרך מצוינת להתמודד איתו. לא מעט אנשים זקוקים לתהליכי אימון ממוקדים כדי לפלס לעצמם דרך בג'ונגל המודרני של החיים, להתקדם ולהצליח, ולכן שיטות אימון שונות זוכות לפופולריות רבה ולביקוש. כיוון שאתם כבר מבינים שקשה מאוד להצליח ולהתקדם בחיים בלי ליווי וסיוע של מאמן מקצועי, מנוסה ומיומן, לא כדאי להתחיל בתהליך בלי להבין לעומק מהו תחום האימון, למה הוא מתפתח במהירות ועל איזה צורך הוא עונה. אז אם אתם כבר יודעים שהדרך להצלחה בחיים עוברת בקליניקת המאמן, קחו לכם רגע או שניים וקראו את המדריך המלא לקואצ'ינג. אה, וספוילר קטן – לקראת הסוף כבר לא תבינו איך הסתדרתם בלי זה.

 

אז מהו קואצ'ינג ולמה צריך אותו?

הצלחה בחיים המודרניים מחייבת שימוש כלים יעילים ומיומנויות מתקדמות, קואצ'ינג היא שיטת אימון המספקת אותם ביד רחבה. למה? פשוט מאוד. היא יעילה, היא מעשית, היא ממוקדת ומסייעת למתאמן למצוא את הכלים שכבר טמונים בו כדי להגשים את חלומותיו ולהשיג את מטרותיו. אחת המטרות המוצהרות של תהליך האימון היא לעזור למתאמנים לגלות בעצמם את היכולות שלהם. לשם כך האימון מתמקד בזיהוי דפוסי חשיבה שליליים, בנטרולם ובעיצוב מחודש של תהליכי החשיבה. המתאמנים לומדים לזהות את המכשולים שמונעים מהם להשיג את מטרותיהם, ולהפוך אותם לאבני יסוד בדרכם להצלחה.

 

מהו סוד ההצלחה של הקואצ'ינג (coaching)?

חשוב להבין שאימון אינו טיפול פסיכולוגי. טיפול פסיכולוגי נפשי־רגשי מתמקד בבריאות הנפש ובהבנת המקור לקשיים הרגשיים המעכבים את התפתחותו של המטופל. קואצ'ינג עוסק בהגדרת מטרות ובהשגת יעדים. הוא מאוד תכליתי ומאוד מעשי ומשתמש בטכניקות מדיסציפלינות שונות ומתחומי ידע שונים כדי לסייע למטופל לפתח מיומנויות אישיות ולרתום את יכולותיו לצרכיו. בין הטכניקות השונות המשמשות את המאמן, אפשר למצוא שיטות תִכנות נירו־לשוניות, מדיטציה ודמיון מודרך, פסיכולוגיה חיובית וכלים רבים אחרים המסייעים לפיתוח מיומנויות חברתיות ולגיבוש אסטרטגיות לניהול משא ומתן.

 

שיטת הקואצ'ינג

 

מיהו מאמן ומי מורשה לאמן?

מאמן הוא כל מי שרכש השכלה מקצועית באחד מבתי הספר המוכרים לאימון בארץ או בעולם, והתעודה שלו מקובלת על לשכת המאמנים בישראל ועל איגוד המאמנים הבין־לאומי. הוא לא חייב לסיים לימודי תואר בפסיכולוגיה או בפסיכותרפיה וגם לא בחינוך או בבריאות הנפש והגוף. עם זאת מאמן שמורשה לעסוק באימון, הוא מאמן מוסמך, מקצועי או בכיר, והתעודות המקצועיות שלו מעידות על דרגת ההסמכה שלו.

 

מי צריך קואצ'ינג ולמה?

אימון מיועד לכל מי שמעוניין לשפר את חייו, את איכות חייו ולשנות אותם לטובה; לכל מי שמעוניין לקדם את עצמו מבחינה אישית, מקצועית או חברתית; לכל מי שרוצה להגשים חלום או להשיג מטרות מסוימות וזקוק לכלים מעשיים לשם כך; לכל מי שמרגיש שהוא זקוק לעזרה, לסיוע ולהכוונה של מאמן בהתמודדות עם אתגרים וקשיים.

 

השיטה מסייעת למתאמנים לזהות התנהגויות שאינן רצויות ולהתגבר על מכשולים ולעשות שינוי בחיים. היא עוזרת להגדיר מטרות ויעדים ולהגיע אליהם בדרכים מעשיות, יעילות ומהירות. היא מתווה דרך לבניית תוכנית עבודה שתעזור להם להגדיר יעדים ולכבוש אותם. אז אם אתם חושבים שאתם זקוקים למאמן שילווה אתכם בתהליך אימון מובנה, ממוקד ושיטתי ויתמוך בכך בדרך לשיפור חייכם, עליכם קודם כל לדעת שלמאמן אין את כל התשובות. למי יש? לכם!

 

בעזרת הקואצ'ינג תוכלו לשאול את השאלות הנכונות ולמצוא את התשובות בתוככם. עליכם לדעת שתהליך האימון יוביל אתכם להצלחה, אך אתם צריכים להיות מוכנים לעבודה קשה. אבל אל חשש – המאמן שלכם יצעד לצידכם לכל אורך הדרך, יתמוך בכם ויחזק אתכם תמיד. כי בדיוק בשביל זה יש מאמן ובדיוק בשביל זה הוא שם.

ניר זר – המאמן שלך בשיטת הקואצ'ינג

ניר זר מאמן בשיטת הקאוצ'ינג

ניר, קואצ'ר מוסמך ממכללת ICCM מתמחה באימון אישי, עסקי וזוגי. מעל 7 שנות ניסיון של אימון בשיטת הקואצ'ינג עם מאות מתאמנים מרוצים שניר הצליח לשנות את חייהם. ניר מלווה אנשים בכל רחבי הארץ, מכל הגילאים באופן פרונטלי או דרך הזום. הליווי האישי של ניר אינטנסיבי ויום יומי, המספק מסגרת חזקה המאפשרת להשיג את כל המטרות והיעדים שהוצבו בתחילת התהליך. אם אתם חושבים שהשיטה הזו יכולה לשפר את חייכם, אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו ונשמח לחזור אליכם בהקדם עם פרטים נוספים.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן