ניר זר – קואצ'ר

סיפוק עצמי – איך להתקדם לעבר תחושת סיפוק?

סיפוק עצמי
תוכן עניינים

הרצון לחוש סיפוק עצמי בדרך כלל מעורר כמה שאלות חשובות – האם אני חי חיים מספקים? האם אני מרוצה מהחיים שלי? האם אני צריך לשנות משהו בחיי כדי לחוש סיפוק? השאלות הללו יכולות לצוץ בחיינו בתקופות מסוימות ברמות שונות של אינטנסיביות, והן יכולות להטריד אותנו גם מדי יום. סיפוק עצמי חיוני לתחושת הרווחה שלנו ולשביעות הרצון שלנו מחיי המשפחה, הזוגיות, העבודה והחברה. לא נטעה אם נאמר שהסיפוק העצמי הוא האינדיקטור – המחוון – החשוב ביותר שלנו. הוא מצביע על מה כל מה שטוב ועל כל מה שפחות טוב בחיים שלנו. הוא גם מה שעוזר לנו לפעול כדי להתאים בין החיים שלנו ובין שביעות הרצון שלנו מהם.

 

מהו סיפוק עצמי?

סיפוק עצמי הוא רגש חיובי אשר אדם מרגיש בעת ביצוע מעשה כלשהו וגורם לו לחזור על הפעולה שוב ושוב. לכל אחד מאיתנו יש מחווני סיפוק עצמי אחרים, וכל אחד מאיתנו מוצא דרכים אחרות להתקדם אל עבר תחושת סיפוק בחיים. אף שרמת הסיפוק העצמי של כל אחד היא אינדיווידואלית, אפשר לומר שסיפוק עצמי הוא יעד אוניברסלי למדי, ובהחלט אפשר למצוא מאפיינים משותפים שיכולים לסייע לכולנו להתקדם לעבר תחושת סיפוק בקלות ובמהירות. מהם המאפיינים הללו, ואיך נוכל להתאים אותם לחיים שלנו כדי למצוא סיפוק עצמי? בואו נבדוק.

אני בביטחון מלא יכול לעזור לך להתקדם קדימה
לקביעת שיחת ייעוץ דרך ווטסאפ:
אם תרצו שאחזור אליכם טלפונית, השאירו פרטים בטופס:

 

ראשית, נזהה מה משמח אותנו

זאת איננה קלישאה. אנחנו באמת צריכים להבין מה משמח אותנו בחיים. כי רק מה שמשמח אותנו יוביל אותנו לחיים מלאי סיפוק. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה עושה לנו טוב בלי קשר לציפיות ולתכתיבים של החברה מאיתנו. לפעמים קל לחשוב שמה שיעשה אותנו מאושרים, הוא מה שהחברה מגדירה לנו כמתכון לחיים מאושרים ומספקים – זוגיות מאושרת, בית מושלם, עבודה מושלמת וגוף מושלם. אך אלה הם רק הגדרות חיצוניות שהורגלנו אליהן. הן לא בהכרח מתאימות לנו. ייתכן שההגדרות הללו ישמחו ויספקו אותנו, וייתכן שלא. אז איך נוכל להתנתק מהן כדי למצוא את מה שבאמת משמח אותנו? נחשוב על כל הדברים שאנחנו אוהבים לעשות ונבדוק אם המחשבה עליהם מעלה לנו חיוך על הפנים ומציתה תשוקה בליבנו. הדברים שמשמחים אותנו באמת, הם הדברים הראשונים שנחשוב עליהם ונחייך. הם בדרך כלל גם הדברים שנמצא את עצמנו עושים ברגעי הפנאי שלנו, ומה שאנחנו עושים הכי טוב. אם נקצה זמן רב יותר לדברים שמשמחים אותנו, נתקדם במהירות לתחושת סיפוק עצמי ונחייה את חיי החלומות שלנו.

 

איך משיגים תחושת סיפוק עצמי?

אורח חיים מספק הוא רק חלק מהדרך לסיפוק עצמי. הגישה שלנו לגבי החיים ולגבי מה שקורה לנו, יכולה להשפיע מאוד על שביעות הרצון שלנו מהחיים. לא סתם אומרים שאנשים חיוביים ואופטימיים נוטים להיות מאושרים ומסופקים יותר מאנשים שמתקשים לשמור על אופטימיות. גישה חיובית היא הרבה יותר מאשר רק 'להסתכל על הצד החיובי' או לחייך לכולם כל הזמן. לא. מדובר בתכונות אופי נרכשות שיכולות לסלול את הדרך להצלחה, לשביעות רצון ולסיפוק עצמי. אז איך נרכוש את תכונות האופי האלה ונשנה את הגישה? ובכן, נשנן לעצמנו שאנחנו אדונים על גורלנו ולא קורבנות של נסיבות חיים קשות; נתייחס אל הלחצים בחיינו כאל אתגרים ולא כאיום; נסגל הודיה והכרת תודה כחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו ונתרגל אותה לאורך כל היום; נזכיר לעצמנו שהכול תמיד לטובה, שכל קושי הוא למעשה שיעור חשוב ושמכל לימון אפשר להכין לימונדה. גם בימים קשים לפעמים די להתבונן בחיוך של ילד, בפרחים פורחים בגינה או בכלבלב משתולל כדי לחייך ולחוש סיפוק עצמי.

איך להשיג תחושת סיפוק

 

ולבסוף, נציב לעצמנו מטרות ונמצא את הדרך להשיג אותן

בין שנציב לעצמנו יעדים לשנה הקרובה ובין שנחליט על מקצה שיפורים אינטנסיבי בחיים, ננסה לא להיקלע לציפיות בלתי אפשריות. גם מטרות בנות השגה וצעדים קטנים יכולים להוביל אותנו בבטחה אל ההצלחה והסיפוק. אז איך נעשה את זה? נסמן לעצמנו מטרות תקופתיות גמישות; נתגמל את עצמנו על כל התקדמות – קטנה כגדולה; נגייס תמיכה מחברים קרובים, ממשפחה או מקואצ'ר בתהליך אימון אישי; נהפוך את הדרך למטרה בפני עצמה – נזכור להרים את הראש מדי פעם, להתבונן בנוף, לומר תודה ליקום ולחייך. כשנצליח ליהנות מהדרך ולשאוב ממנה סיפוק, נדע שאנחנו בכיוון הנכון.

רוצים חיים טובים, מלאים, משמחים ומספקים? דברו איתי. יחד נגלה שאין דבר שהוא בלתי אפשרי ושחיי החלומות שלכם כבר נמצאים בהישג יד.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן