ניר זר – קואצ'ר

איך לנהל עסק נכון ומוצלח בעזרת מומחים?

ניהול עסק
תוכן עניינים

מנהל עסק ממלא באופן טבעי תפקידים רבים, וזה רק הגיוני – הוא הקים את העסק בשתי ידיים; הוא חי ונושם את העסק; הוא מטפח אותו; הוא מקדם אותו; והוא מניע אותו קדימה. הצלחת העסק חשובה לבעליו יותר מכל דבר אחר, ולכן לא מפליא למצוא מפעם לפעם בעלי עסק שמקבלים על עצמם עוד ועוד משימות, מטלות ותפקידים, מתקשים לעמוד בהם ונשחקים. הבעיה היא שאי אפשר לנהוג כך לאורך זמן. בעל העסק לא יכול לעשות הכול. הוא צריך להבין שניהול יתר עלול לפגוע בו, בעובדים, בלקוחות ובעסק בכללותו. הוא צריך להבין שטובת העסק מחייבת אותו להתמקד בתפקידיו כבעלים וכמנכ"ל ולבזר סמכויות למנהלים בכירים ולנותני שירות מקצועיים גם בתוך הארגון וגם מחוצה לו.

אין מה לעשות, יש תפקידים שמחייבים השכלה ממוקדת וידע מקצועי. בעל העסק, מוכשר ככל שיהיה, אינו יכול למלא את מקומם של נותני השירות המקצועיים, ואין סיבה שיעשה זאת. הוא צריך להתמקד בעבודת העסק, בפיתוח המוצרים והשירותים, בניהול צוות העובדים, בשיווק העסק ובגיוס לקוחות. הוא לא יכול לעסוק גם בניהול החשבונות, גם בעניינים המשפטיים וגם בייעוץ הארגוני. לשם כך יש מקשתת רחבה של מקצוענים מצוינים ששמם הולך לפניהם, וכל מה שצריך לעשות, הוא להגדיר את הצרכים הניהוליים של העסק, לאתר את אנשי המקצוע ולצאת לדרך.

מנהלים עסק ולא יודעים אילו אנשי מקצוע נחוצים לעסק? הינה רשימת המומחים שכל עסק צריך.

 

רואה חשבון עם התמחות ייחודית

ניהול עסק הוא דבר מורכב ומאתגר. ככל שהעסק גדל ומתפתח, כך גדלים הצרכים הפיננסיים, הכלכליים והחשבונאיים שלו, ואין מנוס מעבודה משותפת עם רואה חשבון. יש רואי חשבון שעוברים הכשרה מיוחדת ומתמחים בנושאים מוגדרים מאוד. כך למשל, אם הפעילות העסקית מתנהלת גם בארץ וגם בארצות הברית, כדאי לבעל העסק לעבוד עם רואה חשבון ישראל שמתמחה במיסוי אמריקאי; אם הפעילות העסקית מחייבת התמחות ייחודית במגזר מסוים במשק כמו למשל המגזר השלישי, רצוי לעבוד עם רואה חשבון שמנוסה בניהול כספים במוסדות הנמנים על מגזר זה; אם בעל העסק זקוק לנוכחותו הקבועה של רואה החשבון בארגון, כדאי להעדיף העסקה קבועה של רואה החשבון על פני עבודה משותפת עם רואה חשבון חיצוני. רואה החשבון מנהל את ספרי העסק, ממלא את מחויבויות העסק כלפי רשויות המיסים, מסייע לבעל העסק לתכנן את ההתנהלות הפיננסית והעסקית ואף מייעץ לו בענייני ניהול שוטפים.

 

עבודה משותפת עם יועץ משפטי

אחת הפונקציות החשובות ביותר בכל ארגון היא הפונקציה המשפטית. עורך הדין של הארגון בדרך כלל מלווה את בעל העסק כנותן שירות חיצוני. עם זאת, ישנם ארגונים גדולים שמעסיקים עורכי דין כעובדים מן המניין ואף מחזיקים מחלקה משפטית גדולה המונה משפטנים רבים, וכל אחד מהם עוסק בתחום מוגדר. עורך הדין מסייע לבעל העסק בכתיבת חוזים משפטיים ובעריכתם; בבדיקת חוזי שכירות או מכר של נכסי נדל"ן; בטיפול בתביעות משפטיות ובייצוג בבתי המשפט; בייעוץ למחלקת משאבי אנוש ובייעוץ לבעל העסק בכל עניין ובכל נושא.

 

איך לנהל עסק נכון – כלל ברזל

 

מנטור עסקי לבעל העסק

כל בעל עסק, בין שהוא מקדם הליכים להקמת עסק חדש ובין שהוא מנהל עסק ותיק, יכול להפיק תועלת מעבודה משותפת עם מנטור אישי. מנטור אישי הוא בדרך כלל קואצ'ר, יועץ עסקי או יועץ אישי לעסקים. הוא מכיר את בעל העסק ואת העסק מלפני ולפנים ויכול לסייע לו לנתב את דרכו העסקית בתבונה. הקואצ'ר יכול להסב את תשומת הלב לעניינים מהותיים שאינם מטופלים כראוי; להשיא עצות מיטיבות ומועילות; להציע דרכים יצירתיות לפתרון בעיות; להוסיף תובנות חשובות מנקודת המבט הייחודית שלו; לתרום מניסיונו האישי כמנהל עסק; לתמוך בצרכיו הרגשיים והמנטליים של בעל העסק; לסייע לו לגבור על מכשולים – עסקיים ואישיים כאחד; לחזק את הביטחון העצמי שלו ואת האמונה ביכולותיו; לשפר את מיומנויות הניהול שלו ולייעל את האינטראקציה שלו עם צוות העובדים, הלקוחות, הספקים ואנשי מפתח נוספים בארגון. המנטור העסקי יכול גם לתמוך בדרג ההנהלה ובצוות העובדים, להגביר את המוטיבציה שלהם ולהבטיח את נאמנותם ומסירותם לארגון. נוכחות הקואצ'ר בעסק ועבודתו לצד מנהל העסק חשובה לאין שיעור. היא ניכרת בפעילות העסקית היום־יומית ותורמת להצלחת העסק ולקידומו.

מנטור עסקי להשגת המטרות

טיפוח הדרג הניהולי של העסק

כפי שיש חשיבות לעבודה משותפת וקבועה עם נותני השירות המקצועיים, כך יש חשיבות לטיפוח הדרג הניהולי של העסק. הדרג הניהולי כולל את כל הסמנכ"לים של הארגון. הסמנכ"לים ממלאים תפקידי מפתח מהותיים בארגון וממלאים את מקומו של המנכ"ל, מנהל העסק, בעת הצורך. בעסקים גדולים הדרג הניהולי כולל את סמנכ"ל משאבי אנוש, סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל שיווק ומכירות סמנכ"ל פיתוח וייצור ועוד. תשובה לשאלה איך לנהל עסק נכון תלויה בבעל העסק והסמנכ"לים שלו, במידה והם פועלים יחד לביסוס העסק, לחיזוקו, להשבחתו וחותרים להצלחתו בכל תחום. חשוב מאוד שבעל העסק ייתן לסמנכ"לים שלו מרחב פעולה מלא כדי שיוכלו לעשות את עבודתם נאמנה ולמלא את תפקידם על הצד הטוב ביותר.

 

איך לנהל עסק נכון ולהוביל את העסק להצלחה

קל להוביל את העסק להצלחה אם עושים את זה נכון, אם מתמקדים בניהול העסק ובקידומו ואם נעזרים בתמיכתם של נותני השירותים המקצועיים והמנהלים הבכירים. רוצים לדעת איך לנהל עסק נכון? רוצים להצליח בעסקים? שירותי ייעוץ ארגוני של קואצ'ר עסקי יובילו אתכם בדרך הנכונה להצלחה עסקית מדהימה. רוצים לשמוע עוד? דברו איתי עוד היום, אני כאן למענכם ולמען העסק שלכם.

קואצ'ר עסקי לניהול העסק

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן