ניר זר – קואצ'ר

טיפול זוגי

טיפול זוגי
תוכן עניינים

טיפול זוגי הוא מרחב אינטימי שמנסה להפגיש את בני הזוג עם עצמם ועם הזוגיות שלהם בנוכחותו של מטפל או מאמן זוגי. המרחב האינטימי החשוב הזה מתגבש בקליניקה הטיפולית, ובו בני הזוג לומדים איך להתבונן בעצמם, בזוגיות שלהם ובדרך המשותפת שבה הם בחרו. הטיפול הזוגי עוזר לבני זוג שחווים קשיים או משברים בזוגיות, להתבונן בקשר ביניהם ובקשיים שהם חווים, ולהתגבר עליהם יחד.

 

מהו טיפול זוגי?

כל הזוגות חווים מדי פעם קשיים, בעיות או מחלוקות. פעמים רבות הם מתקשים לפתור אותם בעצמם ומזניחים אותם בלי לדעת שהזנחת המחלוקת רק מעצימה אותה ומכניסה את בני הזוג ללולאה אין־סופית של מחלוקות נוספות. התהליך הטיפולי מציע לבני הזוג עזרה בהתמודדות עם המחלוקות והבעיות ולמצוא להן פתרונות. בחסות המרחב הטיפולי המכיל המטפל מאפשר לבני הזוג להשתמש בו כמפשר, כמגשר וכמתווך. יחד הם מעלים אל פני השטח את כל מה שטמון במעמקי הנפש, מתבוננים בו ומשחררים אותו. התבוננות בבעיות ושחרורן מאווררים את המרחב הזוגי ומסייעים לשני בני הזוג להחלים ולהירפא.

 

מתי כדאי לפנות לטיפול זוגי?

פעמים רבות שואלים אותי מתי כדאי לפנות לטיפול זוגי. התשובה לעולם אינה חד־משמעית. מדוע? משום שטיפול זוגי הוא לא רק מקום שבו מתמודדים עם משברים וקשיים בזוגיות. טיפול זוגי הוא גם מקום שעוזר לזוגות לטפח זוגיות טובה, חזקה ויציבה ונותן להם כלים להתמודד בעצמם עם כל בעיה או קושי שיעלו בעתיד. כלומר לא צריך לחכות לבעיות או לקשיים. אפשר ללמוד איך להתמודד איתם גם כשהכול בסדר, כשהקשר הזוגי חזק, וכשבני הזוג משגשגים בו. תמיד יש מקום לחזק את האינטראקציה הזוגית, לפתוח את ערוצי התקשורת ולהעמיק את האינטימיות. אז למה לא לעשות את זה יחד עם מטפל זוגי מוסמך, מנוסה ומיומן? בין שהזוגיות מתמודדת עם קשיים ובין שהיא טובה, מכילה ותומכת, השיחות השבועיות עם המטפל הזוגי הם זמן איכות גם לזוגיות וגם לכל אחד מבני הזוג בנפרד. אז למה לוותר על ההזדמנות לזמן איכות?

טיפול זוגי קואצ'ר

 

6 סיבות נפוצות לפניה לטיפול זוגי

  1. בעיות תקשורת: בעיות תקשורת הן בין הסיבות הנפוצות ביותר לפנייה לטיפול זוגי. זה עשוי להיות כרוך בקושי להביע מחשבות ורגשות, אי הבנות תכופות, כישורי הקשבה לקויים או קונפליקטים לא פתורים. טיפול זוגי יכול לעזור לשפר את דפוסי התקשורת ולפתח אסטרטגיות יעילות להבעת צרכים ולפתרון הבדלים.
  2. פתרון קונפליקטים: זוגות מבקשים לעתים קרובות טיפול כדי להתמודד עם קונפליקטים מתמשכים או ויכוחים חוזרים ונשנים שהם מתקשים לפתור בעצמם. מטפל יכול לעזור לזוגות לזהות את הבעיות הבסיסיות התורמות לקונפליקטים, ללמוד דרכים בריאות יותר לנהל חילוקי דעות ולפתח מיומנויות פתרון בעיות כדי למצוא פתרונות משביעי רצון הדדית.
  3. אמון ובגידה: בגידה או משבר אמון עלולים להשפיע קשות על מערכת היחסים. טיפול זוגי יכול לסייע בבנייה מחודשת של האמון, בחקירת הסיבות מאחורי הבגידה, ובעבודה דרך הכאב הרגשי והטראומה שנגרמו מהפרה. המטפל יכול להדריך זוגות בתהליך של ריפוי, סליחה ושיקום הבסיס לזוגיות.
  4. בעיות אינטימיות ומיניות: ניתן לפנות לטיפול זוגי כאשר ישנם אתגרים הקשורים לאינטימיות וסיפוק מיני בזוגיות. זה יכול לכלול הבדלים בתשוקה, חרדות ביצוע, טראומות עבר לא פתורות או קושי בדיון בצרכים המיניים. מטפל יכול לספק סביבה בטוחה ותומכת לחקור את הנושאים הללו ולעזור לזוגות לשפר את האינטימיות ולחזק את הקשר המיני שלהם.
  5. מעברי חיים ושינויים גדולים: אירועי חיים משמעותיים כמו נישואים, הבאת ילדים, שינויי קריירה, רילוקיישן או אובדן של אדם אהוב יכולים ליצור מתח ומתח במערכת היחסים. טיפול זוגי יכול לספק הדרכה ותמיכה במהלך מעברים אלו, לעזור לזוגות לנווט את האתגרים, להסתגל לתפקידים חדשים ולשמור על קשר חזק.
  6. חוסר חיבור רגשי: עם הזמן בני זוג עלולים להרגיש אובדן חיבור רגשי או להרגיש מנותקים אחד מהשני. זה יכול להוביל לתחושות של בדידות, חוסר שביעות רצון או תחושת התרחקות. טיפול זוגי יכול לעזור לזוגות לשקם קרבה רגשית, לחזק את הקשר ביניהם וליצור מערכת יחסים מספקת יותר.

חשוב לציין שטיפול זוגי יכול להועיל לכל זוג, ללא קשר לחומרת הבעיות שלו. פנייה לטיפול מוקדם יכולה לסייע במניעת הידרדרות נוספת של מערכת היחסים ולספק לזוגות כלים לנווט אתגרים בצורה יעילה יותר.

 

מה קורה בתהליך טיפולי?

יש סיבות רבות שמביאות זוגות אל המרחב הטיפולי. זוגות רבים מתמודדים עם קשיים בנושאים שונים כמו כסף, ילדים, קריירה, אינטימיות רגשית וגופנית, מערכות יחסים קודמות, טיפול במשק הבית, בגידות, התנהגויות שאינן בריאות ועוד. מחלוקות רבות מתגלעות בנושאים מהותיים מאוד, ובני הזוג עצמם לא יודעים איך להתמודד איתם. הפגישות הטיפוליות הם המקום המתאים לטפל בכל בעיה שבני הזוג אינם מצליחים לפתור בעצמם, ולהבין ממה היא נובעת ואילו פתרונות אפשר להציע כדי להתמודד איתה היטב.

בתהליך הטיפולי בני הזוג לומדים שהדרך לפתרון כל בעיה או משבר היא תקשורת טובה. ככל שערוצי התקשורת פתוחים לרווחה, כך התנאים לליבון הבעיות טובים יותר. כדי לתקשר טוב יותר בני הזוג לומדים איך להקשיב אחד לשני ואיך לדבר אחד עם השני בדרך ראויה ומכבדת. הטיפול הזוגי נותן לכל אחד מבני הזוג מרחב אישי להביע את עצמו באופן מלא וללא חשש. המרחב האישי הזה מתווה את הדרך גם למרחב הזוגי, וככל שכל אחד מבני הזוג מרגיש חזק ובטוח במרחב הטיפולי, כך הוא עוזר לבנייה מחודשת של המרחב הזוגי. המטפל הזוגי הוא מעין מורה דרך שמוביל את בני הזוג דרך החולשות והחוזקות האישיוֹת אל הזוגיות שלהם, ומלמד אותם איך להתבונן גם בחולשותיה וגם בחוזקותיה, להתמודד איתן ומתוך כך להעצים את הזוגיות ואת הקשר הזוגי.

טיפול זוגי בעזרת קואצ'ר

 

כמה זמן נמשך התהליך הזוגי?

כששואלים אותי כמה זמן נמשך התהליך הזוגי אני עונה בחיוך – חיים שלמים. כן, חיים שלמים. זוגיות היא דבר חי, נושם וקיים; היא גדלה ומתפתחת ככל שחולף הזמן; היא תמיד נעה ולעולם אינה עוצרת גם אם נדמה שכן. ככל שמערכת היחסים הזוגית היא דינמית, כך הזוגיות היא דינמית. הזוגיות תמיד מושפעת מהקשר הזוגי – לטוב וגם לרע – ותמיד יש מקום לשפר, לטפח, להעצים ולהפרות אותה. התהליך הזוגי נמשך חיים שלמים או ככל שהזוגיות נמשכת. טיפול זוגי נותן לבני הזוג כלים להניע את הזוגיות קדימה למקומות חיוביים וטובים ומלמד אותם איך לנוע יחד איתה גם אם הדרך מלאת מהמורות, פיתולים, פיצולים, עליות ומורדות. התהליך הזוגי עצמו יכול להימשך כמה חודשים וגם שנה או יותר. זה כבר תלוי בבני הזוג, בנכונות שלהם באימון הזוגי וברצון שלהם. חשוב להבין שהתהליך איתי הוא הרבה מעבר לפגישה פיזית, הוא מלווה בזמינות בוואטסאפ, בשיחות טלפון וכמובן גם פגישות פרונטליות, כל זה על מנת לייצר תוצאות מדידות ומהירות.

 

מתי רואים תוצאות?

את התוצאות רואים מפגישה לפגישה. אם בני הזוג ממשיכים להגיע לקליניקה מדי שבוע למרות הקשיים ועל אף האתגרים, אני יודע שהטיפול מועיל ושהוא חשוב להם. אחרת הם לא היו ממשיכים להגיע לפגישות ולהתמיד בהן. כשבני הזוג מרגישים שהם מסוגלים להתמודד לבדם עם כל אתגרי הזוגיות, ושהם רכשו מספיק כלים לשם כך, אנו נפרדים לשלום, ואני יודע שעוד טיפול זוגי הסתיים בהצלחה.

טיפול זוגי עם ניר זר

אם גם אתם מתמודדים עם קשיים בזוגיות ורוצים לרכוש כלים לטיפוח זוגיות חזקה, בריאה, מכילה, תומכת ואוהבת, אני מזמין אתכם לפגישת היכרות נעימה ונינוחה שבה תלמדו על החשיבות של הטיפול הזוגי ועל תרומתו לזוגיות. רוצים לשמוע עוד? דברו איתי. אני כאן בשבילכם ולמענכם.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן