ניר זר – קואצ'ר

העצמה עצמית

העצמה עצמית
תוכן עניינים

פעמים רבות אנחנו שומעים את הביטוי 'העצמה עצמית' ולא תמיד יודעים איך להגדיר אותו במדויק. אנחנו מבינים שהעצמה עצמית היא תהליך אישי שמסייע לנו לחזק את הביטחון העצמי ולמצוא את העוצמה הפנימית הטמונה בנו ומאפשר לנו לקבל אחריות על החיים שלנו ולקדם את עצמנו בכל תחום. עם זאת אנחנו לא ממש יודעים מה כרוך בתהליך הזה, איך להתחיל בו ואיך להתקדם.  

נתחיל מזה שהעצמה עצמית היא ההבנה שיש לנו שליטה מלאה בחיים שלנו. כולנו מרגישים מדי פעם שאין לנו שליטה על החיים שלנו בין שזה בתחום האישי או החברתי ובין שזה בתחום המקצועי. אנחנו חשים שאנחנו מוּנעים בידי נסיבות חיים אקראיות, מזדמנות ומקריות או בידי אנשים אחרים והנסיבות שלהם. התחושה הזאת של חוסר שליטה בחיים יכולה להיות מתסכלת ואף להוביל אותנו לעצב עמוק, לדכדוך ולאתגרים רגשיים אחרים. לא תמיד אנחנו מבינים שיש לנו אפשרות בחירה, ולא תמיד אנחנו יודעים שאנחנו השליטים הבלעדיים והבלתי מעורערים על החיים שלנו. אנחנו לא נולדים עם ההבנה והידע האלה. להפך – אנחנו צריכים לרכוש אותם בתהליך אישי ואינטנסיבי של העצמה עצמית. יש אנשים שמצליחים לעשות זאת לבד, אבל אחרים – רובנו – זקוקים לסיוע ולהכוונה של מאמן אישי לחיים.

אז מה זאת העצמה עצמית? איך נוכל להעצים את עצמנו בתהליך אימון אישי? איך נבטא העצמה עצמית בהתנהלות היום־יומית שלנו כדי לשפר את החיים שלנו ולהניע אותם קדימה? ראשית, תנו לי להרגיע אתכם – זה אפשרי ואתם יכולים לעשות את זה. שנית, בואו נבדוק במה זה כרוך.

מהי העצמה עצמית?

העצמה עצמית היא למעשה השתלטות מחודשת על החיים שלנו ועל כל רובד מרובדי החיים שלנו וקבלת אחריות מלאה עליהם. העצמה עצמית היא תהליך שבו אנחנו לומדים איך לחשוב בצורה חיובית כדי לקבל החלטות חיוביות המונעות מהרצונות, החלומות והשאיפות שלנו, וכדי להתקדם באמצעותן. העצמה עצמית אומנם קשורה בקשר הדוק להערכה עצמית גבוהה ולביטחון עצמי גבוה, אולם היא מחייבת אותנו לפעולה מעשית. המילה 'העצמה' מגלמת בתוכה פעולה, ונכונות לפעולה היא המהות והבסיס שלה. אז איך נצא לפעולה? איך נפעל כדי להעצים את עצמנו? כאן תהליך האימון האישי נכנס לתמונה. 

תהליך אימון אישי כמנוע להעצמה

אימון אישי הוא המקור הטוב ביותר להעצמה עצמית. למה? כי אימון אישי במהותו מכוון את המתאמן להשגת יעדים ומטרות ולהגשמת שאיפות וחלומות בדרך של עשייה. כל צעד ושעל בתהליך האימון מלמד את המתאמן לפעול כדי לקדם את עצמו. אימון באמצעות מאמן מתחיל בפעולה, ממשיך בפעולה ומשלב פעולה בכל תחום בחיי המתאמן לטובת קידומו האישי. וזה כשלעצמו מעצים אותו בין שהוא התכוון לכך ובין שלא.   

איך נעצים את עצמנו ונשפר את חיינו?

טיפול בהעצמה עצמית הוא פועל יוצא של תהליך האימון האישי, המקיף והאינטנסיבי. אפשר לומר שכל תהליך אימון אישי יעצים את המתאמן, ישפר את איכות חייו וישנה אותם לטובה. אז איך נעצים את עצמנו, נחזק את הביטחון שלנו ונשפר את תחושת הערך העצמי? נתחיל בדבר הבסיסי ביותר ששולט בנו ומכוון אותנו – המחשבות שלנו. נזהה את דפוסי החשיבה שלנו ונאתר חשיבה שלילית מעכבת ומזיקה; נבין שמחשבה יוצרת מציאות ולכן נתרגל חשיבה חיובית ומתוכה נאמץ הלך רוח שתומך בצמיחה ובשגשוג ומטפח קבלה עצמית ואהבה עצמית; נתמקד בחוזקות שלנו, נתמודד עם החולשות שלנו, נקבל את טעויות העבר ונלמד מהן; נבין שאנחנו שולטים בחיינו ואחראים על כל מה שקורה לנו.

קבלת אחריות היא אינה דבר פשוט וכלל לא מובנת מאליה. נְלַמד את עצמנו לקבל אחריות על כל רובד מרובדי החיים שלנו ונפעל כדי לשפר את כל מה שדורש שיפור; נחדד את יכולתנו להרגיש את עצמנו בכל רגע נתון. נעודד את עצמנו ונתמוך בעצמנו ברגעי חולשה ונִטְפח לעצמנו על השכם כשאנחנו בשיאנו; נתמקד בכל תחום מתחומי החיים שלנו ונקבל אחריות גם על המצב הנוכחי המצוי וגם על המצב העתידי הרצוי. 

טיפול בהעצמה עצמית

כדי לצמוח, לשגשג ולהצליח בחיים הפנימיים, האישיים, החברתיים והמקצועיים עלינו להבין שאנחנו האחראים הבלעדיים עליהם, ורק אנחנו יודעים איך לנווט אותם בדרך הנכונה. איך ננווט את החיים שלנו בדרך הרצויה והנכונה לנו? נגדיר לעצמנו יעדים קטנים ברי־השגה ונחזק את עצמנו ככל שנתקדם ונכבוש אותם. ההישגים שלנו מעצימים אותנו, ואנחנו מעצימים את עצמנו עם כל הישג והישג. 

רוצים להעצים את עצמכם? אתם יכולים ומגיע לכם! אף שהדרך איננה פשוטה ומחייבת השקעה, מסירות והתמדה, אתם מסוגלים להתמודד איתה וזכאים לכל הטוּב והשפע שהיא מציעה. רוצים לעשות את זה נכון? דברו איתי ויחד נצא לדרך הייחודית להעצמה העצמית. ההצלחה מובטחת. 

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן