ניר זר – קואצ'ר

פסיכומטרי – כרטיס הכניסה לאקדמיה

איך לעבור את הפסיכומטרי בשלום
תוכן עניינים

מבחן הפסיכומטרי הוא האח הגדול שנותן כרטיס כניסה לווילה שכולם רוצים להיות בה: האקדמיה.

המבחן הזה הוא בבסיסו מפחיד. אפשר לשאול כל אחד שלומד לקראתו או שעבר אותו. הציון במבחן יקבע את עתידך האקדמי והמקצועי (זה כמובן נכון למוסדות רבים בארץ אך לא לכולם).

ההגעה לעולם הפסיכומטרי מעידה על תקופה מכובדת וארוכה של חודשים עמוסים בלמידה והתרכזות, השקעה ורצינות כדי לקבל ציון מספיק טוב בשביל להתקבל למוסד לימודים הרצוי. אם לא יתקבל הציון הרצוי, יהיה עליך להמתין ולבצע את המבחן שוב.

בעצם, המבחן הזה יכול להשפיע עליך בטירוף. כמה נקודות יכולות לתת לך את המעבר לשלב הבא בחיים.

ויותר מזה… רוב האנשים הניגשים לפסיכומטרי הם אחרי צבא, ולא נגעו במשוואה או בטקסט באנגלית כמה שנים טובות. השימוש בחשיבה מתמטית, לוגית או שפתית כמעט ולא הזדמנה להם, הודות לסלנג הצבאי ולמחשבון בפלאפון ובגלל זה קשה מאוד להתחיל ללמוד אחרי שנים של הפסקה.

נלחצת מספיק?

נוטה לחשוב שהפסיכומטרי הוא באמת מפחיד?

אז זהו, שלא! זה לא כל כך מפחיד. חשוב שנדבר על זה. כי בינינו, רובנו נלחצים מאוד ממבחנים, בטח בסדר גודל כזה שקובע את העתיד, או לפחות קובע איך שנות האקדמיה יראו ומה נוכל ללמוד?. יש כמה סיבות פשוטות שאין לך צורך בכלל לפחד או להילחץ ויעזרו לך לעבור את המבחן בשלום:

  1. עושה את המבחן בפעם הראשונה? עדיין לא עברת את המבחן הזה בכלל! הפחד שלך מוזן משמועות וניסיון שלילי של אחרים. בעקבות כך נכנס לך לראש כמה שזה מבחן קשה עד בלתי אפשרי לעבור אותו בהצלחה וזה מלחיץ אותך וגורם לביצועים פחות טובים מהיכולות האמתיות שלך.
  2. האם יעזור לך לפחד ולהילחץ לפני המבחן? זה סתם יגביר אצלך לחץ ומחשבות שליליות ואז גם התוצאות שלך ירדו. כל פעם שיהיה לך מחשבה שזה גדול עליך ושזה קשה מידי, מחובתך להפוך את המחשבה השלילית לחיוביות. זה תרגיל לא פשוט, אבל הוכח שהוא עובד. השליטה העצמית של מחשבה חיובית, בוראת מציאות חיובית וזה יקדם אותך למטרה ויעיף אותך קדימה.
  3. חשוב להיזכר למה בכלל נגשת למבחן. זה היה הבחירה המלאה שלך ואף אחד לא הכריח אותך לעשות את זה. המטרה של המבחן הוא לעזור לך להתקדם בחיים ולהרגיש טוב ולא להכשיל ולעקב אותך. נדמה כרגע שזה הדבר הכי גורלי בחייך, אבל חשוב לזכור למה נגשת בכלל, מה המניע שלך והחלום שלך. האמביציה הזאת להגיע לחלום שלך תעזור לך להצליח בגדול.

חשוב לחקור מה שורש הפחד שלך מהפסיכומטרי ואם הוא יופיע, חשוב לדבר עם מישהו שכבר ניגש למבחן ובעל ניסיון. הוא ייתן לך טיפים ונקודות שחשוב לדעת לפני. והכי חשוב לא לשמור את הפחד בפנים כי הוא רק יגדל, לשמור על אמונה בעצמך להצליח כי עם הרצון, ההשקעה והאנרגיות החיוביות, אתה תהיה המנצח הגדול ולא הפחד שלך.

כדי לנצח את הפחד הזה ולהצליח להגיע ליעדים שלך, מציעה לך ליצור איתנו קשר בשביל לעבור תהליך אימון אישי שיעזור לך לכבוש את המטרות שאתה מציב לעצמך ולהגשים חלומות. הגיע הזמן לחדד את העפרונות שלך, כי הדרך להצלחה כבר אצלך בכיס.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
יעל דרומר, מאמנת אישית ומנטורית לביטחון עצמי
יעל דרומר, מאמנת אישית ומנטורית לביטחון עצמי
מאמנת אישית בכירה ומנטורית לביטחון עצמי, מתמחה בתהליכים אישיים, התפתחות עצמית והשגת יעדים דרך חיבור פנימי עוצמתי. את ההשפעה של האימון האישי חוויתי בחיים שלי בצורה הכי עמוקה שאפשר, כמהנדסת תעשייה וניהול ושנים רבות בחברות הייטק שונות עשיתי שינוי דרמטי בחיי, ובשנים האחרונות אימנתי עשרות אנשים בתהליכים פורצי דרך, להעצמה, הגשמת מטרות וחיים מלאי משמעות. הכלי החזק ביותר מבחינתי זו האמונה ביכולת של כל אדם להגיע לחיים אליהם הוא שואף ואף מעבר.
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן