ניר זר – קואצ'ר

שינוי תודעה משנה מציאות

שינוי תודעה משנה מציאות
תוכן עניינים

המאמר שישנה לכם את התודעה ועל הדרך את החיים: מה הסיפור שאתם מספרים לעצמכם?

השיח הטיפולי בעידן המודרני תופס מקום חשוב ומרכזי בחיים שלנו, אם זה בהורות, בתחום הזוגי, האישי, זקנה, אהבה, קריירה ועוד תחומים רבים אחרים. מגוון הדיסציפלינות הטיפוליות הוא עצום, אבל רובן ככולן מתרכזות בסופו של דבר במטרה אחת: השגת שינוי תודעתי מהפכני ליצירת מציאות טובה יותר.

ניר זר, הנחשב לאחד המומחים המובילים בתחום זה פיתח שיטה שמתמקדת ביצירת מהפכה תודעתית אשר משנה מהיסוד את השיח הפנימי, או אם תרצו, את הסיפור שאנחנו נוהגים לספר לעצמינו מתוך הרגל כדי להפוך לסיפור של הצלחה. במאמר זה, הוא מביא כמה מפתחות שיפתחו לכם את הצ'אקרות ולתוכנית פעולה מעשית שתביא לשינוי דרמטי בחיים שלכם.​

אז אם אתם עדיין מחפשים זוגיות מושלמת, אם אתם הורים לנער או נערה אבודים בסבך ההורמונים ושאלות קיומיות מבלבלות כמו פנינו לאן, או אם אתם מחפשים חיים של יציבות, הצלחה ושגשוג, זה בדיוק המאמר שאתם צריכים לקרוא.​

 

העידן המודרני יצר מגוון רחב של פרספקטיבות וגישות טיפוליות וגם עומס עצום של אתגרים בכל תחומי החיים. אם אתם מרגישים חסומים ובמלכודת – לא הכל הולך לכם בקלות, שהילדים שלכם בגיל ההתבגרות מתוסכלים, מתמרדים ובלחץ משתק מהמבחנים ומאתגרי החיים, שאין לכם זוגיות ואתם מושכים אליכם תמיד בני הזוג לא מתאימים, אם הקריירה שלכם לא נוסקת מעלה  – ובכן , ולא שצרת רבים היא חצי נחמה, אתם לא לבד. למעט יחידי סגולה, שתכף נבין גם למה הם יחידי הסגולה, רוב בני האדם נמצאים במקום שלכם וסובלים מאותן מלכודות. לו הייתה לכם את היכולת לשכתב מחדש את סיפור החיים שלכם אפשר היה להניח שהייתם עושים את זה מיד. נכון, זה לא כל כך פשוט אבל זה אפשרי.

למוח שלנו יש מורכבות אך גם יכולת אדירה ומתעתעת. נשחק רגע בעולם דמיוני, ונדמיין מועדון לילה שבכניסה אליו עומדים שומרי סף שמבררים ובוררים מי נכנס למועדון ומי לא. ובכן, בהקבלה לשומרי הסף הגברתנים, (הסלקטורים) שפגשתם במועדון זה בדיוק תפקידו של החלק המודע במח. תפקידו לברור ולהחליט איזה מידע נכנס ואיזה מידע נשאר מחוץ לתחום. בד"כ המודע מורכב ממסכת אמונות פנימיות והתנסויות שצברתם במהלך השנים, כך שאם אמרו לכם למשל שוב ושוב שכסף לא גדל על העצים הוא לא יגדל על העצים ומן הסתם גם לא בחשבון הבנק שלכם.

האם האימון המנטלי יכול לעזור גם לכם לשנות את הסיפור ואת החיים? קבעו שיחת ייעוץ ללא עלות עם ניר זר וגלו בעצמכם.

 

איך לספר את סיפור חיינו
אנחנו אלו שכותבים את סיפור חיינו

 

שינוי תודעתי VS תת המודע

תת המודע לעומת זאת פתוח לאפשרויות גדולות ובלתי מוגבלות. יש לו יכולת פנומנלית לקלוט ולנתח אין ספור מידע ואינפורמציה ולבצע בעת ובעונה אחת מספר עצום של פעולות שאינן בתחום המודע, כמו הפעלת מנגנונים גופניים אוטומטיים (לב, כליות וכדומה) וכן להוביל אותנו לכישלון או הצלחה בתחומים שונים של החיים. תת המודע מקבל הוראות ביצוע ללא יכולת סינון ומצד אחד מסוגל לבצע פעולות על גבול המדע הבדיוני ומצד שני מסוגל להרוס לנו את החיים. היכולות שלו הן כמעט בלתי מוגבלות ורק מעט מהן נחקרו לעומקן ובוודאי שהפוטנציאל הטמון בו לא מומש לגמרי על ידינו. חוקרים מעריכים כי ככל שהיכולת שלנו לתקשר אתו טובה יותר כך מימוש הפוטנציאל יהיה טוב יותר וכך נוכל לעשות שינוי תודעתי אמיתי ושלם.

 

מימוש הפוטנציאל האישי
ככל שהתקשורת שלנו עם תת המודע טובה כך מימוש הפוטנציאל טוב יותר

 

אם כך הם פני הדברים, מדוע איננו יכולים לתקשר ישירות עם  תת המודע ולתת לו פקודות ביצוע שיגשימו את החלומות שלנו. התשובה לכך מורכבת. ראשית, אין לנו גישה חופשית לחלק הזה במח.  זוכרים את שומר הסף, הסלקטור, החלק המודע שמסנן את המידע? ל'סלקטור' הזה יש תפקיד קריטי בסינון המידע, אחרת בלעדיו היינו חיים בכאוס עצום. דמיינו לעצמכם מה היה קורה אילו הגישה אל תת המודע הייתה חופשית למדי וללא בלמים מאזנים, הרי פקודת ביצוע כמו: "תפסיק לנשום", הייתה מתבצעת באופן מידי והתוצאות כמובן היו קטלניות. חשוב לזכור כי 'תת המודע' שלנו מבצע פקודות כהווייתן וכפשוטן. הסיבה השנייה מחוברת ליכולת שלנו לתקשר אתו באופן ישיר או עקיף והיא מוגבלת מהטעם הפשוט שאנחנו לא יודעים או מכירים את שפת התוכנה הזו.

יש לא מעט טכניקות כדי לתקשר עם תת המודע ולתכנת אותו לשינוי התודעתי המיוחל עבורנו. כך למשל מהפנטים מורשים מצליחים לתקשר עם 'תת המודע' באמצעות שפה ייחודית ובטכניקות מגוונות שמאפשרות להם לעקוף את ה'סלקטור' את 'המודע' על ידי טכניקות של הסחת דעת למשל ולתת לתת המודע פקודות ביצוע ולשתול בו רעיונות חדשים ותפיסות עולם חדשות או לשנות בנו את האמונות הפנימיות שמכשילות אותנו.

 

נקודות חשובות בנושא שינוי תודעתי

יש אין ספור ספרים ומאמרים שעוסקים בטכניקות שונות שמטרתן שינוי תודעתי ועיצוב מחדש של הסיפור האישי שלנו כך שיהיה שונה לטובה מהסיפור הקודם שהכשיל אותנו בכל מני תחומי חיים. שיטות טיפול מעולם הפסיכואנליזה, הפסיכותרפיה, ההיפנוזה, ה-N.L.P  ועוד. בחרתי לגעת בנגיעה קלה בנושא שהוא בעיניי אחד המרתקים והמעניינים שיש ובכל זאת רב הנסתר על הגלוי בו.  לצערי המחקרים עדיין בחיתוליהם ולא מוצו עד תום. על כל פנים, חשוב שנחדד כמה נקודות חשובות:

1. הסיפור האישי שאתם מספרים לעצמכם הוא שיוצר את המציאות שלכם דה-פקטו.

2. לא מדובר בגורל אכזר או בדרך ללא מוצא. יש דרך מעשית לשנות את העלילה לטובה.

3. יש לא מעט דיסציפלינות טיפוליות, מעטות מהן נוגעות באופן ממוקד אם בכלל בבניית הסיפור האישי שלכם והטמעתו במודע ובתת המודע שלכם.

4. חשוב שתבינו. אין מדובר בפעולת קסם אלא בתהליך עמוק, מורכב, עדין, כואב שדורש מחויבות אישית אבל מתגמל.

5. החיים שלכם לא חייבים להיות במקום שאתם לא מרוצים מהם ולא שלמים איתם. אתם בהחלט יכולים לשנות את הסיפור שלכם ולהטמיע בתת המודע שלכם עלילה חדשה כך שיהפוך לסיפור החדש, המרתק, המרענן ומלא החיות שלכם.

 

לא חייבים לעבור את התהליך לבד. אם תרצו להתחיל את התהליך בליווי של המאמן המנטלי ניר זר, השאירו פרטים לקביעת שיחת ייעוץ ללא עלות.

 

אימון מנטלי לחיים
החיים הם קסם אם רק נבחר בהם כך

 

דוגמה מעשית לשינוי תודעה

לפני מספר שנים הגיעה אלי בחורה בת שלושים ושלוש, שמאז שהיא מכירה את עצמה חייה היו תקועים בכל מובן אפשרי. אחד התחומים שהטרידו אותה במיוחד בעת ההיא, היה התחום הזוגי. היא סיפרה שכל הפגישות שלה עם בני זוג נחלו כישלון חרוץ ובאופן מדהים וללא הסבר מובן כל "הלא יוצלחים", כהגדרתה, נמשכו אליה מאז שהיא מכירה את עצמה. פעמים רבות "מאומנים" שלי סבורים שמקור הבעיה מתחיל בבעיה עצמה, אלא שבמקרים רבים המקור הוא לא רק מקור אחד של הבעיה אלא מספר מקורות בלי קשר מחייב או נסיבתי לבעיה שבגללה הם הגיעו אלי. כך גם התברר עם אותה אישה צעירה שהגיעה אלי כדי לפתור בעיה של זוגיות וגילתה במהלך התהליך שלנו שהמקור מתחיל ממקום אחר וקשור למערכת אמונות מכשילה שיצרה לעצמה. במקרה שלה, עברנו תהליך של שינוי תודעה במספר תחומי חיים, הטמענו סיפור חדש שהביא לפתרון מערכתי כולל ובתוכו גם לזוגיות שלמה ומאושרת, נישואין ובהמשך אני מקווה, גם ילדים. במקרה שלה אנחנו ממשיכים בתהליך, מחזקים ומוסיפים עוגנים לתודעה שלה בידיעה ברורה שהסיפור החדש הזה יעבור הלאה לילדיה משום שזה הסיפור שהיא תחנך אותם על ערכיו, אמונותיו ותפיסותיו.

 

אימון מנטלי
השינוי הוביל לזוגיות שלמה ומאושרת

 

במהלך השנים נפגשתי עם אין ספור אנשים בגילאים שונים, עם אמונות שונות, אבל לכולם היה מכנה משותף: פגמים בסיפור האישי שלהם, פגמים בשיח הפנימי. גם לי היו פגמים כאלו, ועל מנת לתקן אותם בחרתי לקחת אחריות ולעבור בעצמי תהליכים כואבים שכוללים הקרבה ולא מעט שקדנות. כך למשל כאשר החלטתי לעסוק בתחום הזה בחרתי לעבור את הקורסים שכבר עברתי מספר פעמים ובמשך שנים על מנת להגיע לפרפקציוניזם ולהטמיע בתוכי את הסיפור שלי כמאמן מקצוען וכדי לחדד את יכולת האבחנה ולמסמר את הידע שלי. הפרפקציוניזם במקרה הזה הוא כלי חשוב, וכאשר תצטרכו לספר מחדש את הסיפור שלכם כדי שיהיה מושלם תדרשו למחויבות ולעבודה קשה. כמו שאמרתי, אין קסמים. אם אתם לא שם אל תתחילו עם זה. סימן שאתם לא מספיק כואבים. אם אתם שם תעברו את התהליך הזה בכל מחיר. אני יכול להבטיח לכם מניסיון רב שנים ובמבחן התוצאה של מאות אנשים שעבדתי איתם, שגם החיים שלכם ישתנו מקצה לקצה. השינוי ישנה לא רק את מסלול החיים שלכם אלא גם של הקרובים לכם. החיים שלכם יקבלו משמעות ויתמלאו באור, בשמחת חיים ויהיו מלאי הגשמה. וזו זכותכם המלאה לחיות כך.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן