ניר זר – קואצ'ר

מציאת זוגיות 

מציאת זוגיות

מחקרים רבים מצביעים על כך שאנחנו בוחרים את בני הזוג שלנו בשלוש השניות הראשונות להיכרות, הנתונים האלה בהחלט מדהימים אך גם מעוררים תהיות. האם נכון להסתמך על שלוש השניות הגורליות האלה? האם הן באמת יכולות להחליף היכרות אישית מעמיקה? האם אנחנו יכולים להעיף אל הרוח את כל מה שחשוב לנו בזוגיות, את מה שאנחנו רוצים לקבל מהקשר הזוגי ואת מה שאנחנו רוצים לתת לו? האם זוגיות לטווח ארוך באמת יכולה להתחיל בניצוץ שנמשך שלוש שניות בודדות? ומה הדרך הנכונה למציאת זוגיות? כל התשובות במאמר שלפניכם.

זוגיות יכולה להתחיל בניצוץ שנמשך שלוש שניות. אבל בדרך כלל המציאות מעידה קצת אחרת. זוגיות אוהבת, משמעותית, מעצימה, מפרה וארוכת טווח היא תוצר של עבודה אישית מעמיקה ועבודה זוגית משותפת ואינטנסיבית. ואם אתם שואלים אותי, כך אני מעדיף את זה. לזוגיות שנולדת מתוך אהבה אמיתית ועמוקה ומבססת את עצמה בתהליך רגשי מתמיד ויום־יומי, יש סיכויים טובים יותר לשרוד את השנים, את הקשיים, את המשברים ואת האתגרים. 

פעמים רבות שואלים אותי על מציאת זוגיות – איך אפשר למצוא זוגיות טובה, מה צריך לעשות לשם כך ואיך צריך להתנהג. כשאני עונה על השאלה בשאלה, כולם תמיד מופתעים, ולא בכדי. כשאני שואל – רוצה להכיר בן זוג? האם אתה כבר מכיר את עצמך? – אני למעשה מגלה לשואלים את הסוד למציאת זוגיות מתאימה, ומצביע על הדרך הנכונה להתבונן על הדברים. 

הדרך למציאת זוגיות

בואו נבדוק למה הכוונה ואיך אפשר למצוא זוגיות מתאימה באמצעות עבודה אישית עצמית ומקיפה. 

להיות בזוגיות עם עצמנו

לא, 'זוגיות עם עצמנו' היא לא שגיאה. לפני שניכנס לקשר זוגי מסור, מחייב ואוהב עם אדם אחר, אנחנו צריכים לוודא שאנחנו בקשר מסור, מחייב ואוהב עם עצמנו. יש אנשים שיודעים איך להגיע לבד למקום של אהבה עצמית, ערך אישי וביטחון עצמי. אך יש אנשים – רובנו – שזקוקים לסיוע, להדרכה ולהכוונה של מאמן אישי בתהליך. כי רק תהליך של אימון אישי יכול לשקף לנו מי אנחנו באמת, מה חשוב לנו, על מה אנחנו חולמים, למה אנחנו שואפים ומה אנחנו רוצים בחיים בכלל ובזוגיות בפרט. ולכן מרחב האימון הוא לא רק טיפול למציאת זוגיות. הוא הרבה יותר מזה. הוא כלי מעשי שמעצים אותנו באופן שמאפשר לנו למצוא קשר זוגי מתאים, עוצמתי וחזק. 

תהליך אימון מקיף לטיפוח עצמי ולמציאת זוגיות

תהליך אימון אישי למציאת זוגיות פועל קודם כל במישור האישי. כי רק מתוך המישור האישי אפשר לעלות למישור הזוגי ולהצליח בו. איך נעשה זאת? נתוודע אל עצמנו מחדש; נלמד להכיל את עצמנו באהבה – את החוזקות ואת החולשות, את היתרונות ואת החסרונות, את ההצלחות ואת הכישלונות; נרגיש נוח עם עצמנו גם כשאנחנו לבדנו; נלמד להיות לבד ונתמודד עם הבדידות; נלמד לזהות את הצרכים שלנו; נבין שרק אנחנו אחראים למלא את החלל הרגשי בתוכנו ולספק את הצרכים שלנו ונשתחרר מכל תלות שתלינו באנשים אחרים ושאנחנו עלולים לתלות בעתיד; נלמד שבני הזוג שלנו לא אמורים להשלים אותנו. הם לא אמורים להיות הפסיכולוגים שלנו ואינם אחראים למלא את הצרכים שלנו. אנחנו ורק אנחנו אחראים לכך; נחתור להרגיש שלמים, מלאים ומסופקים עם עצמנו, בעצמנו ובדיוק כפי שאנחנו. וכשנגיע לנקודה הזאת, נוכל למצוא זוגיות מאושרת אשר מתאימה לנו. 

לעלות על הדרך הנכונה למציאת זוגיות טובה

מה אנחנו רוצים בזוגיות, ואילו תכונות חשובות לנו בבני הזוג שלנו? אלה שאלות מהותיות שיש לחשוב עליהם חשיבה מעמיקה. אני תמיד ממליץ להשאיר בצד את ניסיון העבר ואת הקשרים הקודמים שכשלו. הם אינם מעידים על מי שאנחנו כיום ואינם משקפים את התהליך האישי החשוב והמעמיק שאנחנו עוברים בדרך למציאת הזוגיות הנכונה. נצא לדרך כלוח חלק – כשלם המחפש שלם אחר. כששני שלמים מתאחדים ויוצרים שלם זוגי חדש, הוא מעצים אותם בדרכים שהם מעולם לא הכירו. הוא מפרה אותם, הוא מניע אותם קדימה, הוא משנה את חייהם לבלי הכר. ואין דרך טובה מזו להתחיל חיים משותפים ולנהל זוגיות בריאה ומיטיבה. 

רוצים למצוא זוגיות? התחילו לחפש!

עכשיו כשאתם יודעים מהם התנאים המיטביים לזוגיות חזקה ומעצימה, צאו לדרך והתחילו לחפש. אימון אישי הוא אמצעי מצוין לניהול תהליך החיפוש ולהבטיח תוצאות מרביות. צאו מאזור הנוחות וחפשו דרכים להתערות בחברה. אוהבים ספורט? חפשו קבוצות הליכה או ריצה, הירשמו לחוגי ספורט בחדר הכושר או במועדון הספורט, חפשו דרכים לעסוק בספורט קבוצתי והגדילו כך את הסיכויים שלכם למצוא בני זוג כלבבכם; אוהבים לטייל בטבע? חפשו טיולים לפנויים־פנויות בארץ ובעולם. טיולים אלה הם פלטפורמה מצוינת להכיר בני זוג בצורה נינוחה, טבעית, כיפית וזורמת וליצור מעגל חברתי שמתאים לכם; רוצים לצאת לדייטים? שתפו את החברים הקרובים, בני המשפחה והעמיתים לעבודה ברצונכם להכיר בני זוג. בקשו מהם לחשוב על מכרים פנויים שיכולים להתאים לכם. הירשמו לאתרי היכרויות או הצהירו על כוונותיכם במדיה החברתית. תתפלאו לגלות כמה זה פשוט וקל; יצאתם לדייט? תהיו עצמכם. אמצו גישה חיובית, תיהנו מהרגע ומההזדמנות לנהל שיחה נינוחה. מרגישים שזה לא זה? לא נורא. דייט הוא הזדמנות לחדד את מיומנויות השיחה שלכם ולהשחיז אותן ודרך מצוינת לשפר את רשימת המשאלות שלכם לזוגיות מושלמת. 

מציאת זוגיות, אתם לא לבד! 

הדרך למציאת זוגיות יכולה להיות קשה ומאתגרת, אך היא יכולה גם להיות מעניינת ומרתקת. אומנם אתם מחליטים איך תיראה הדרך שלכם, אך אתם לא צריכים לעבור אותה לבד. 

מחפשים זוגיות טובה, מספקת, מעצימה וחזקה? דברו איתי, ויחד נצא למסע ייחודי שישנה את חייכם מן הקצה. 

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
הכירו את הצוות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן