ניר זר – קואצ'ר

העצמה אישית – למה זה כל כך חשוב?

העצמה אישית
תוכן עניינים

העצמה אישית היא לא רק פעולה מתמשכת, יזומה ועצמאית לחיזוק הביטחון העצמי ולהעמקת תחושת הערך האישי. העצמה אישית היא הלך רוח ואורח חיים. היא סך כל הפעולות, המחשבות והרגשות שמגדירים אותנו, מחזקים אותנו ובונים אותנו. העצמה אישית מבקשת מאיתנו להתחייב אליה ולהתמסר לה. וכדי שהיא תתבסס היטב בתוכנו ותוביל אותנו למימוש עצמי ולחיים טובים, מוצלחים ומלאים, אנחנו צריכים להבין אותה ולדעת למה היא חשובה, מה היא דורשת מאיתנו ואיך ליישם אותה ביום־יום שלנו. העצמה אישית היא כלי הכרחי להצלחה בעולם המודרני, האינטנסיבי והתובעני, ואם אנחנו רוצים להצליח, אנחנו זקוקים לה.

שואלים אותי לא מעט על העצמה אישית, למה היא חשובה ואיך משיגים אותה? הבעיה היא שקשה להגדיר העצמה אישית. צריך לחוות אותה, להתנסות בה וליישם אותה במעשים. הרבה אנשים מחפשים הגדרות מפורטות, נוסחאות ברורות וציוני דרך מדויקים, וזה מובן לגמרי. אך כדי להבין מהי העצמה אישית צריך לוותר על כל מה שמוכר וידוע ולצאת למסע אישי מרתק, מלהיב ומשנה חיים. מוכנים להשליך את כל מה שחשבתם שאתם יודעים על העצמה אישית, לפגוש אותה פנים מול פנים, לרתום אותה להצלחה ולצאת לדרך חדשה? כך תעשו את זה נכון.

 

העצמה אישית – המנוע שלכם להצלחה

הרבה פעמים שואלים אותי מה נוסחת הקסם להצלחה בחיים, והתשובה שלי מפתיעה בכל פעם מחדש. רוצים להיות מופתעים? אז, מה אם אומר לכם שכדי להצליח בחיים אתם צריכים את החבר הטוב ביותר שלכם לצידכם? אל תרימו גבה, יש היגיון מבוסס מאחורי הטענה הזאת. מיהו החבר הטוב ביותר שלכם? אתם, כמובן! כדי להצליח בחיים אתם צריכים את עצמכם! קחו רגע וחשבו כמה אתם משקיעים בקשרים שלכם עם החברים, העמיתים, המשפחה ובני הזוג. חשבו כמה אתם מסורים להם וכמה חשוב לכם לראות אותם מצליחים, משגשגים, שמחים ומאושרים. תסכימו איתי שכך נכון לנהוג בחברים? אם אתם מסכימים, נסו לחשוב רגע על החבר הטוב ביותר שלכם. תנו לי לומר לכם כבר עכשיו שאתם לא צריכים לחשוב יותר מדי – החבר הטוב ביותר שלכם הוא אתם עצמכם. עכשיו היזכרו במאמצים שאתם משקיעים בחברים הטובים ביותר שלכם, והפנו את המאמצים האלה פנימה כלפי עצמכם. אתם האדם החשוב ביותר בחייכם וכדי להצליח בחיים, להפיק מהם את המרב, למצוא נחת וסיפוק, לשגשג, לצמוח ולהתפתח אתם צריכים להשקיע בעצמכם, לטפח את עצמכם, להניע את עצמכם עם העצמה אישית, ולהתמסר לעצמכם עם כל הלב.

 

למה העצמה אישית כל כך חשובה

העצמה אישית היא הרבה יותר מצורך בסיסי

כולנו מכירים את פירמידת הצרכים ויודעים מה נחוץ לאדם כדי לחיות. אנחנו מבינים שהצרכים הבסיסים שלנו מקנים לנו ביטחון פיזי וסביבתי, ביטחון רגשי וביטחון אישי. אומנם העצמה אישית היא הרבה יותר מצורך בסיסי, אך אנחנו זקוקים לה אם אנחנו רוצים להתקדם מעבר לצרכים הבסיסיים הנחוצים להישרדותנו ולעצב את החיים שלנו כרצוננו. העצמה אישית היא המנוע שנותן לנו כוח לצאת מתנאי הקיום הבסיסיים של החיים ולהגיע למקום של יצירה אישית, ממשית ומשמעותית. איך היא עושה את זה? ראשית, היא מגבירה את המודעות שלנו לעצמנו, לסביבה שלנו, לחיים שלנו, לצרכים האישיים שלנו ולחלומות שלנו; שנית, היא מראה לנו איפה נמצא האושר, והאושר בתורו נותן לנו כוח וממלא אותנו במוטיבציה; ולבסוף, היא מסייעת לנו להגדיר לעצמנו מטרות ולהתוות את הדרך להשגתן. העצמה אישית עוזרת לנו לעזור לעצמנו – להתמודד עם הפחדים, האתגרים והקשיים, לצלוח אותם ולהתקדם צעד אחר צעד, שלב אחר שלב, משימה אחר משימה ומטרה אחר מטרה בדרך להצלחה אישית מלאה.

 

אני, עצמי ואנוכי – איך נעצים את עצמנו?

לא משנה איך תסתכלו על זה, העצמה אישית היא פעולה אישית שעוזרת לאדם להניע את עצמו. כדי להשתמש בה ולהפיק ממנה את המרב אתם חייבים לטפח את הקשר שלכם עם עצמכם. כבר הסכמנו שהאדם הוא החבר הטוב ביותר של עצמו, ואין מישהו שקרוב לו יותר ממנו. העצמה אישית היא נקודת ההתחלה הטובה ביותר לעיצוב מערכת היחסים שלנו עם עצמנו. כדי להפיק ממנה תועלת אנחנו צריכים להתחיל לדבר עם עצמנו. אבל רגע! זכרו שכדי שמערכת היחסים הזאת תצליח אין מקום לשיחות סרק, למילים קשות, לכעס ולטינה, לטענות ולהאשמות. כדי שמערכת היחסים הזאת תצליח, אתם חייבים להעצים את עצמכם – לנהל עם עצמכם שיח אדיב, מכיל ואוהב, לדרבן את עצמכם, לעודד את עצמכם ולטפח את עצמכם. אתם חייבים לאהוב את עצמכם.

 

3 תרגילים פשוטים לאימון העצמה אישית

הצהרות חיוביות וטפיחה עצמית על השכם

הצהרות חיוביות הן הדרך הטוב ביותר להעצים את עצמכם. הן גם לא דורשות מכם מאמץ או זמן. כל מה שאתם צריכים לעשות, הוא לכתוב לעצמכם כמה משפטים מעצימים ואוהבים, לקרוא אותם שוב ושוב ולשנן אותם בכל הזדמנות – אני בטוחה ומוגנת; אני מסוגל להשיג כל מה שאני רוצה; אני חזקה ויכולה לממש את הפוטנציאל שלי; אין מכשול שאני לא יכול לעבור; יש בתוכי את כל מה שאני צריכה; מגיע לי לקבל את כל הטוב שיש לעולם להציע; אני כוח בלתי ניתן לעצירה. הבנתם את הרעיון? נהדר. תנו לעצמכם כמה טפיחות על השכם, אתם בדרך הנכונה.

 

להתמודד עם כל קושי

העצמה אישית עוזרת לנו להתמודד עם כל קושי, עם כל אתגר ועם כל משוכה בדרך. זכרו – אתם לא לבד. החבר הטוב ביותר שלכם נמצא לצידכם ומלווה אתכם. המשיכו לטפח את מערכת היחסים המיוחדת הזאת, העצימו אותה, חזקו אותה ותנו לה הרבה אהבה. אתם תופתעו מהיכולת שלה, מהכוח שלה ומהפוטנציאל שלה. היא תיקח אתכם הרבה יותר רחוק ממה שאי פעם דמיינתם. אם הקשר החזק שלכם עם עצמכם הוא המפתח להצלחה, העצמה אישית היא המנוע שייקח אתכם אליה.

איך להעצים את עצמך?

אימון להעצמה אישית בשיטת ניר זר

אימון להעצמה אישית היא דרך חיים, והיא תלויה רק בכם – בנכונות שלכם להצליח, ברצון שלכם להתחייב לתהליך ולהתמסר לו ובקשר האוהב שאתם מטפחים עם עצמכם. רוצים להכניס לחייכם תהליכי העצמה אישית ולא יודעים איפה להתחיל? למה שלא תיתנו לי לעזור לכם? בתהליך אימון אישי, יעיל וממוקד תוכלו למצוא את עצמכם, להתוודע אל עצמכם, לאהוב את עצמכם ולהעצים את עצמכם. רוצים לשנות את החיים ולהגיע הכי רחוק שאפשר? בואו להכיר אותי ואת השיטה המוכחת להעצמה אישית ולהצלחה. כל השאר כבר יקרה מעצמו.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן