ניר זר – קואצ'ר

תהליך קבלת החלטות

קבלת החלטות
תוכן עניינים

בשיר "לבחור נכון" אמיר דדון שואל את השאלות שכולנו מתחבטים בהן: "מתי אלמד לבחור נכון, להאמין, לראות שטוב בלי להביט שוב לאחור".

פעמים רבות כשאנחנו עומדים לפני קבלת החלטת חיים חשובה, אנחנו עוצרים ושואלים את עצמנו איך נדע אם זוהי הבחירה הנכונה ביותר? איך נדע אם ההחלטה הזאת היא הטובה ביותר? כאשר איננו יודעים אם הבחירה הבאה או הצעד הבא הם הנכונים ביותר לנו, אנחנו לא באמת מצליחים להתקדם בלב שלם. ההתלבטויות האלה מעכבות את ההתפתחות ואת הצמיחה שלנו ומונעות מאיתנו את הסיפוק הרב שיש בידיעה שקיבלנו החלטה ובחרנו בדרך מסוימת, גם אם היא אולי איננה הנכונה והמוחלטת ביותר.

כוחה של אמונה

מה אם נתרגל לסמוך על עצמנו? מה אם נתרגל להאמין בעצמנו? מה אם נאמין שבכל פעם שאנחנו בוחרים בדרך מסוימת, אנחנו בעצם בוחרים בדרך הנכונה ביותר עבורנו ברגע נתון? שכל בחירה שלנו בכל רגע נתון היא בהכרח הבחירה הנכונה ביותר בשבילנו? אם נקבל החלטה ממקום של אמונה – אמונה בעצמנו וביכולות שלנו לבחור נכון תמיד – ואם נשלב באמונה זאת חשיבה חיובית ונאמר לעצמנו שהאינטואיציה שלנו היא הכוח החזק ביותר שיש לנו, והיא לעולם אינה שוגה, נגיע בבטחה אל היעד שאנחנו שואפים אליו.

כשאנחנו מפחדים להיכשל

החשש מהחרטה והפחד מהכישלון שיגיע אם נקבל את ההחלטה הלא נכונה מעכבים אותנו ומכניסים אותנו לתהליך שלילי של פחדים ולבטים. תהליך זה עלול לעצור אותנו. אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מדשדשים במקום לא טוב של תקיעות ותסכול, ואלה עלולים להוביל אותנו אל מצבים קשים של דכדוך, כאב ודיכאון. קשה מאוד לצאת ממצבים כאלה, ודרושה עבודה עיקשת ומאומצת של הסתגלות לאופני חשיבה אחרים המעודדים צמיחה והתפתחות, כדי לאזור את האומץ לקפוץ קפיצה של אמונה ולהתקדם.

צעדים קטנים – החלטות קטנות

מה אם במקום להסתכל קדימה על כל ההחלטות הגדולות והמפחידות נתחיל בצעדים קטנים? בהחלטות קטנות? מה אם נתחיל בקבלת החלטות קטנות בכל נושא ובכל דבר? החלטות קטנות יעזרו לנו להתמקד ברגע הזה, במה שמרגיש לנו הכי נכון ולפעול בהתאם. לאט לאט ובלי שנרגיש ההחלטות הקטנות האלה יגדלו יותר ויותר עד שפתאום נשים לב שעשינו את זה, שהצלחנו, שעברנו כברת דרך ושאנחנו מרגישים מצוין. ההחלטות הקטנות מסייעות לנו לצמוח בדרכן העדינה והמיוחדת. הן מובילות אותנו אל עבר היעד שלנו וגם הרבה אחריו.

החיים הם אוסף אין-סופי של החלטות קטנות

חִשבו על החיים שלכם עד כה. חִשבו על כל הבחירות שבחרתם. כל בחירה מהקטנה ביותר ועד לגדולה ביותר – האם לענות לשיחת הטלפון הזאת? האם להסכים לפגישה הזאת? האם לאכול את המנה הנוספת הזאת? האם להירשם ללימודים? האם לשנות את הרגלי התזונה? – כל בחירה היא חלק מהפאזל האין-סופי של החיים וכל בחירה היא צעד אחד קדימה. גם אם הצעד הזה התברר כמיותר, וגם אם בסופו של דבר הוא האריך קצת את הדרך, הוא בכל זאת היה הנכון ביותר עבורכם ברגע הנתון והוביל אתכם קדימה. כל צעד הוא צעד נכון וכל החלטה היא החלטה נכונה, וזהו כוחה של החשיבה החיובית.

כשאנחנו מקבלים החלטות עם חיוך

כשאנחנו משלבים חשיבה חיובית בתהליך קבלת ההחלטות שלנו אנחנו מסייעים לעצמנו להתקדם, להתפתח ולצמוח. מה היא חשיבה חיובית? שיחה עצמית עם חיוך ומילה טובה. טפיחה עצמית על השכם. מחילה עצמית על טעויות העבר. הכרה בחשיבותן של טעויות העבר. הודיה על כל מה שהשגנו עד כה ועל כל מה שעוד נשיג בהמשך. כן אני יכול ומסוגל, כן אני יכולה ומסוגלת, כל הכבוד לי על האומץ, כל הכבוד על ההשלמה עם העבר – כל אלה ועוד הם חלק מהשיח העצמי החשוב בדרך אל היעד.

עם הפנים קדימה

אין טעם להביט לאחור ואין טעם להתחרט. מה שהיה היה. צריך להמשיך ולהתקדם עם הפנים קדימה. החיים מורכבים מאין-סוף בחירות, אין-סוף החלטות ואין-סוף צעדים. חשיבה חיובית כדרך חיים היא המצפן שתמיד יראה לכם את הכיוון הנכון, את הדרך הנכונה, את הבחירה הנכונה ואת ההחלטה הנכונה. האמינו בעצמכם. הדרך היא אין-סופית וטומנת בחובה עוד אלפי צעדים לצעוד ועוד אלפי בחירות לבחור. היו שלמים עם כל בחירה ועם כל צעד. אתם ראויים לכך.

שלכם
ניר זר – מאמן אישי לחיים חיוביים.

הגיע הזמן לקחת שליטה על החיים

התחילו תהליך אימון עם ניר זר
או קבעו שיחת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים
מתאמנים מספרים על החוויה​
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
ניר זר, קואצ'ר אישי, עסקי ומאמן לזוגיות
מאמן אישי, זוגי ועסקי. מייסד ובעלים של חברת 'ניר זר בע"מ' לאימון ויעוץ. עוסק בתחום מעל 9 שנים. ליווה ואימן מאות אנשים בתהליכי אימון לעבר השגת היעדים והמטרות שלהם. זכות גדולה עבורי להוביל אנשים ולהיות חלק מהמסע שלהם לעבר הפסגה!
לייעוץ אישי ללא תשלום >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן